Porušené paragrafy (42. týden)

0
623
Mostečané vařili pervitin

Od letošního léta do současné doby monitorovali mostečtí kriminalisté odhalující drogovou kriminalitu skupinu osob, která se zabývala výrobou a distribucí pervitinu z léků získaných v Polsku. V rámci této akce minulý týden policisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi čtyři osoby podezřelé z trestné činnosti na úseku výroby a distribuce pervitinu. Kriminalisté zajistili dvě laboratoře, finanční hotovost a 174 gramů pervitinu. Tři z obviněných skončili ve vazební věznici. Vařiči pervitinu byli z Mostu. Ve vaření drog přitom nebyli žádní nováčci. „Tři z čtveřice obviněných již byli za obdobný trestný čin odsouzeni,“ prozradila policejní mluvčí Ludmila Světláková. Jeden z obviněných byl v minulosti odsouzen pro přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy k podmíněnému trestu, další muž pro závažný zločin k nepodmíněnému trestu, který vykonal letos v březnu, a třetí Mostečan byl za zločin odsouzen a z vězení přišel loni v listopadu. Případ je nadále v šetření mosteckých kriminalistů a policisté nevylučují další obvinění.

Na Mostecku přibývá dopravních nehod

Řidiči na Mostecku začali více hřešit. Mostecká policie totiž zaznamenala nárůst nehodovosti. Zatímco loni policie od ledna do září šetřila 771 nehod, v letošním roce jich bylo 834. Jedna osoba při nich zemřela, pět osob utrpělo těžká zranění a 146 lidí vyvázlo s lehkým zraněním. Hmotné škody dosáhly částky 31 milionů, což představuje nárůst o 3 mil. Kč. U 25 osob byl zjištěn alkohol. Nejčastější příčinou dopravních střetů byl nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost jízdy. V obci došlo k 630 dopravním kolizím, mimo obec řidiči havarovali v 204 případech. Nejvíce řidiči bourali v pátek, klid na silnicích byl relativně o víkendu v neděli.

Okradená seniorka se ubránila

Mladá žena se pokusila okrást seniorku v mosteckém supermarketu. V dopolední době se obviněná v prodejně natlačila na 77letou ženu s kočárkem a poté jí z kapsy oděvu odcizila peněženku. Důchodkyně však krádež zaznamenala a začala volat o pomoc. Zavolala policii a podezřelou držela za kočárek. „Na místo přijela policie a odcizenou peněženku u ženy našla. Podezřelá skončila na policii. Obviněné hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Už v minulosti kradla a byla za to odsouzena,“ přiblížila případ policejní mluvčí Ludmila Světláková.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!