Připravuje se Národní sportovní agentura

0
188

Poslanec a vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička zavítal 1. března do Litvínova. Společně se starostkou Kamilou Bláhovou a dalšími představiteli města navštívil různá vybraná sportoviště a došlo také k představení nového projektu zaměřeného pro děti. „Seznámili jsme Milana Hniličku s novým projektem Sportovní čtyřlístek financovaným z městského rozpočtu. Je určen dětem 1. stupně základních škol a jeho cílem je naučit děti plavat, lyžovat, bruslit a zdokonalit je v pohybové dovednosti. Milan Hnilička ocenil snahu města motivovat děti k pohybu,“ prohlásila po společné návštěvě litvínovských sportovišť starostka města Kamila Bláhová.

Při prohlídce jednotlivých sportovišť byl prostor i na diskuzi směrem k jejich provozu a došlo také na otázky ohledně investiční i neinvestiční podpory sportu ve městě, stejně jako k otázkám ohledně dotací do jednotlivých místních klubů. „Našemu hostovi jsme nejdříve ukázali spodní halu zimního stadionu, následovalo hřiště národní házené, představili mu Tělovýchovnou jednotu Baník Kopisty, vzali ho do objektu plaveckého bazénu, kde neskrýval překvapení z neutěšeného technického stavu. Na programu bylo i fotbalové hřiště na Lomské, volejbalové kurty, tenisové kurty, koupaliště na Koldomu a v závěru jsme Milana Hniličku vzali do nově zrekonstruované sportovní haly u Koldomu,“ dodala starostka.

Vzhledem k tomu, že je nyní v poslanecké sněmovně novela zákona o podpoře sportu, která je iniciována právě poslancem Milanem Hniličkou, zajímalo se vedení města především o možnost podpory svých rozvojových sportovních záměrů ze strany státu. „Agentura pro sport je zatím ve fázi vzniku. Samozřejmě již diskutujeme nad pravidly financování sportu a k této problematice sbírám důležité zkušenosti také z terénu, jako například z Litvínova. Je dobré vidět na vlastní oči, jakým způsobem se v obcích a městech ke sportu přistupuje a je důležité přenášet dál příklady dobré praxe. Důležité je samozřejmě vidět také problémy, a to s čím bychom v budoucnu mohli vypomoci,“ shrnul svou návštěvu Litvínova a plány připravované Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!