Projekt práce odborníků s dětskými oběťmi získala ocenění

0
220

Odbor sociálních věcí Krajského úřadu Ústeckého kraje realizuje v letošním roce projekt „Práce odborníků s dětskými oběťmi“, který je také finančně podpořen z programu Ministerstva vnitra Prevence kriminality na místní úrovni 2019.

Projekt získal ocenění (3. místo) v soutěži „Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni“, která je vyhlašována MV ČR a Republikovým výborem pro prevenci kriminality. Tématem pro rok 2019 byla Prevence kriminality páchaná dětmi a na dětech. Ocenění si na úřadě převzal Miroslav Andrt, radní pro oblast sociálních věcí, bezpečnosti a sociálně vyloučených lokalit.

Projekt je součástí kontinuální preventivní práce všech subjektů, které v této oblasti participují již mnoho let. Jeho hlavním cílem je co nejméně psychicky zatížit děti při náročné situaci. Nástrojem je vytvoření citlivého prostředí a zázemí v institucích, jejichž odborní pracovníci pracují s dětmi, které se staly obětí či svědkem trestného činu. Je sestaven z aktivit podporujících zkvalitnění technického zázemí institucí (PČR, obcí s rozšířenou působností a Ústeckého kraje) a vzdělávání odborných pracovníků.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!