První náměstí provoní pečivo a guláš

0
408

Poslední květnový víkend bude v Mostě na 1. náměstí ve znamení Farmářských a Pivních slavností. Obě akce proběhnou 27. května. Ani tentokrát nebude chybět soutěž v kulinářském umění. Tentokrát o nejlepší slané pečivo a o nejlepší guláš.

V tomto roce se již druhé Farmářské slavnosti uskuteční od 8 do 12 hodin. Na náměstí se budou prodávat kvalitní potraviny od regionálních výrobců a pěstitelů. I tentokrát město připravilo bohatý program. „Návštěvníci se mohou těšit napří­klad na prezentaci a ochutnávku re­gionálních potravin Ústeckého kraje, vystoupení kapely Stráníci, uskuteční se jízdy na koních a ponících nebo sou­těž o nejchutnější slané pečivo,“ informoval tiskový mluvčí mosteckého magistrátu Petr Baraňák. Zájemci o účast v soutěžním klání musí vyplnit přihlášku, a to nejpozději do středy 25. května, a to buď v Turistickém informačním centru nebo prostřednictvím e-mailu registrace@mesto-most.cz. V sobotu 27. 5. od 9 do 10.30 hodin je potřeba odevzdat pečivo v označeném stanu na 1. náměstí. Vyhlášení soutěže pak proběhne v 11 hodin. „Tříčlenná porota vybere tři vítěze, kteří obdrží farmářský košík naplněný potravinami z farmářského trhu a reprezentačními předměty,“ prozradil ještě Petr Baraňák. Farmářské slavnosti pořádá město Most ve spolupráci s Okresní agrární komorou Most a pořadatelem Seve­ročeských farmářských trhů Adamem Weberem.

Krátce po skončení dopolední akce začnou na 1. náměstí pivní a gulášové slavnosti spojené se soutěží o nejchutnější guláš. Pět organizací bude mít připraveno zhruba 200 porcí guláše. „Návštěvníci, kteří budou chtít gulášek ochutnat a hodnotit, si zakoupí za symbolickou cenu kartičku, na kterou dostanou porci guláše u každé organizace. Jakmile návštěvníci ochutnají všechny guláše, udělí na kartičce bod nejlepšímu guláši a kartičku odevzdají k vyhodnocení,“ uvedla Hana Kalášková z oddělení kultury a sportu mosteckého magistrátu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!