S odtahy pomůže dopravní podnik

0
677

Neposlušné řidiče, kteří zaparkují vozidla, kde nemají, budou moci odtáhnout nejen městští strážníci, ale nově i „odtahovka“ mosteckého dopravního podniku. Ceny za odtah zůstanou stejné.

Mostečtí radní schválili uzavření smlouvy o poskytování odtahové služby do konce letošního roku s Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova. „Smlouvu jsme podepsali, aby v případě potřeby mohl dopravní podnik pomoci. Není to ale rozhodně tak, že by službu městské policie suploval,“ ujistil mostecký primátor Jan Paparega. V případě dopravního podniku se prý jedná o rezervu v případě nenadálých událostí. Zejména v následujících měsících. S nástupem jara se totiž nanovo rozeběhne čištění města a řidiči bývají v této době neukáznění a odtahů každoročně přibývá. „Při čištění jsou řidiči nedisciplinovaní a je potřeba na to reagovat,“ je přesvědčen primátor. S výpomocí odtahů vozidel se prý ale řidiči nemusejí bát, že by se počty odtahů ze strany městské policie navyšovaly. „Už takto odtahy fungovaly loni. Takže se jednalo jen o uzavření nové smlouvy na dobu určitou. Pro řidiče se tím nic nezmění,“ upozornil ještě první muž města. S odtahy vozidel vypomáhala městské policii už v minulosti soukromá firma. „Strážníkům s odtahy vypomáhal živnostník, který ale ukončil svoji činnost,“ dodal primátor. Odtahy vozidel provádí dopravní podnik prostřednictvím stejného zařízení, jakým disponuje i městská policie. Jedná se o speciální hydraulickou „ruku“. V minulosti odtáhl tento vůz dopravního podniku na osmdesát vozidel.

Městská policie v Mostě odtáhla během loňského roku na tisícovku vozidel. Dalších sto padesát odtahů pak v rámci bezpečnostní pomoci občanům, jako jsou dopravní nehody, nezajištěná vozidla, kdy řidiči například ztratí klíče od vozidla apod. „Nejčastěji jsme prováděli odtahy v rámci dopravních přestupků a také při blokovém a strojním čištění města. Běžně strážníci nechají v rámci kontrolní činnosti města denně odtáhnout kolem dvou až tří vozidel. V době blokového čištění města stoupne tento počet na deset až patnáct vozidel denně,“ sdělila statistiku odtahů mluvčí Městské policie v Mostě Ilona Kozlová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!