Senioři z Meziboří si prohlédli putovní výstavu poválečných dějin

0
1310
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První březnový týden se senioři z Domova sociálních služeb Meziboří, p. o. zúčastnili prohlídky střední školy EDUCHEM, a. s. v Meziboří. Měli zde možnost zhlédnout putovní výstavu na téma „Tomáš Baťa“ a „Rok po roce“ přímo na půdě místní střední školy.

Seniory vřele přijali ředitelka střední školy Renata Koulová, zástupci učitelského sboru a žáků učebních a studijních oborů budoucích chemiků, elektrotechniků nebo IT techniků. Toto setkání bylo prakticky oficiálním začátkem vzájemné mezigenerační spolupráce, kterému přišel osobně vyjádřit podporu i starosta města Meziboří pan Petr Červenka. Svým úvodním proslovem neskrýval radost z prohlubování dobrých vztahů organizací v rámci jednoho města, tím spíše, jde-li o zmíněnou spolupráci mezigenerační.

 

Putovní výstava na téma Tomáš Baťa i Rok po roce seniory zaujala zejména pro období, kterého se týkala, vykouzlila pozitivní náladu a celkově se prohlídka nesla v duchu vzpomínání. Také pozvání do chemické učebny, kde si vybraní žáci 3. ročníku připravili pro uživatele Domova sociálních služeb několik velmi vydařených chemických pokusů a „osobní“ kontakt s dálkově ovládaným robotem, byl pro většinu novým zážitkem. Studentky pak na závěr netradičního a vydařeného dopoledne věnovali všem přítomným květiny a voňavou pozornost v podobě mýdla z vlastní dílny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!