Školka před školkou aneb Přijďte si k nám pohrát

0
2045

Zápisy do mateřinek se blíží. Letos se uskuteční nově v měsíci květnu. Litvínovská mateřinka Kaštánek v Bezručově ulici proto připravuje pro všechny zájemce společná setkání. Určena jsou pro rodiče s dětmi, kteří ještě nemají vybranou mateřskou školku, kam by chtěli umístit své děti.

Půjdete v květnu se svým chlapečkem nebo holčičkou k zápisu do mateřské školky a stále nevíte, do které? Hledáte jinou mateřskou školku, než do které vaše dítě nyní chodí? Pak právě pro vás jsou určena pondělní setkání, která pořádá mateřinka v Bezručově ulici. První setkání se uskuteční už nastávající pondělí, 6. března od 15 do 16 hodin. Další budou následovat ve stejný čas, a to vždy po týdnu, tedy 13., 20. a 27. března, a také ještě 3. a 10. dubna. „Tuto příležitost mohou využít všichni rodiče spolu s dětmi. Mohou přijít klidně jen na jedno, ale také na všechna tato setkání. Budou mít příležitost se u nás seznámit s pedagogy, prostory, vybavením, ale i s aktivitami, které pro děti připravujeme,“ zve zájemce vedoucí mateřinky Kaštánek Kateřina Koželuhová. Setkání jsou pro rodiče bezplatná a s sebou budou potřebovat jen přezůvky pro sebe a své dítě. „Jsme trojtřídní mateřská škola. Od příštího školního roku budou dvě třídy smíšené a jedna třída pro děti předškolní. Ve smíšených třídách jsou děti od 2 do 4 let. Mladší se učí od starších a starší si postupně osvojují pocit zodpovědnosti za své mladší kamarády. Děti to více motivuje a máme s tím velmi pozitivní zkušenosti,“ podotýká dále vedoucí Kaštánku. Předškolní třída, tzv. Školička, bude ve školce novinkou a bude výhradně pro děti předškolního věku. „Ve Školičce se budeme intenzivně věnovat předškolní přípravě,“ dodává ještě Kateřina Koželuhová a připomíná, že mateřinka nabízí i možnost přijmout děti mladší tří let.

Budou volná místa stačit?

Volných kapacit by mělo být podle prvotních předpokladů v litvínovských školkách zatím dostatek. „Volná místa se odvíjí především od počtu dětí, které odchází do prvních tříd. V mateřských školách dochází také k přechodům dětí, a tím i uvolnění místa na jiné mateřské školy z různých důvodů. V současné době není kapacita mateřských škol využita v plném rozsahu, lze proto předpokládat jako v předchozích letech, že zákonní zástupci dětí žádající o jejich přijetí do mateřských škol budou uspokojeni,“ uvedla Veronika Knoblochová, vedoucí odboru školství litvínovského městského úřadu. Ještě však dodává: „V každém případě prioritu mají děti rok před nástupem plnění povinné školní docházky.“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!