Soutěž na 3D bludiště skončila – čeká se na vítěze

0
875

Veřejná zakázka na výstavbu 3D bludiště na Šibeníku skončila, ale vítěze město zatím nezná. Bludiště chce město vybudovat v letošním roce a v létě ho otevřít pro veřejnost.

Součástí bludiště by měla být vyhlídková věž, která se stane zároveň jeho dominantou. Bude mít kruhový půdorys s vyhlídkou na centrum, Ressl, Širák a Hněvín, ve výšce 22 metrů nad zemí. Zhruba v polovině věže bude další vyhlídkový ochoz. 3D bludiště bude z pochozích lávek zavěšených mezi kůly, na nichž budou přestupové domečky. Lávky budou mít podobu spletitých lanových překážek a budou ve dvou až třech patrech nad sebou. Bludiště nebude oplocené, ale jeho ochranu zajistí kamerový systém a také ostraha. Novou atrakci bude spravovat Sportovní hala Most. Přístupné bude dětem od tří let.

Jednou z významných investičních akcí, kterou má město Most v rozpočtu na letošní rok, je výstavba 3D bludiště. Veřejná zakázka, jejíž předpokládaná cena dle projektu se pohybuje ve výši šestadvaceti milionů korun, byla již vyhlášena a proběhlo už i otevírání obálek. Kromě toho si nechalo město udělat i archeologický průzkum území, kde se bude bludiště nacházet. „Archeologický průzkum, týkající se pouze této lokality na Šibeníku, už proběhl. Území bylo prověřeno a nyní jsme otevřeli obálky a posuzují se nabídky,“ informoval mostecký primátor Jan Paparega. Do výběrového řízení se přihlásilo několik uchazečů, vítěz ale zatím není jasný. „U všech tří přihlášených uchazečů ještě požadujeme nějaké doplnění. Stavba je rozsáhlá a specifická. Je zřejmé, že takovýto typ stavby příliš mnoho společností nedělá. Otevřeli jsme možnost přihlásit se všem,“ dodal primátor.

S výstavbou bludiště by město chtělo začít co nejdříve, jakmile to dovolí počasí. „Rádi bychom, aby se nejdříve začaly betonovat základy pro sloupy a práce mohly postupovat v souladu tak, aby bylo možné bludiště otevřít ještě letos v létě. Počítáme, že nejpozději v srpnu by mohlo být bludiště hotové,“ doplnil primátora náměstek Marek Hrvol.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!