Sraz „Ústeckých minidětí“

0
950

Podporovat rodiče a blízké nedonošených dětí, na vlastní oči se podívat, jak se jejich pacientům daří, se i letos rozhodli lékaři a zdravotní sestry Novorozeneckého oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. V atriu pavilonu B uspořádali tradiční setkání „Ústeckých minidětí“.

Srazy mají za úkol ukázat rodičům nedonošených dětí, že v tom takříkajíc nejsou sami. „Akce pro ‚Ústecké miniděti‘ pořádaná novorozeneckým oddělením ústecké Masarykovy nemocnice se i přes nepřízeň počasí vydařila. Pozitivně ji zhodnotili rodiče, zdravotníci, tak i budoucí záchranáři a dentální hygienistky, kteří se společně podíleli na výuce dětí na svých stanovištích,“ řekl lékař Martin Pánek. Na akci dorazilo čtyřicet bývalých malých pacientů ústeckého perinatologického centra i se svými rodiči.

Pro nedonošené děti a jejich rodiče byly v atriu připraveny soutěže, naučná stanoviště, malování na KIWANIS panenky, malování na obličej a nechybělo ani opékání vuřtů. „Na srazu ‚Ústeckých minidětí‘ se mi líbí, že jsem se tu potkala s lékaři, sestřičkami a maminkami z porodnice. Člověk měl srovnání a porovnání, jak se daří jeho dítku a jak prospívají a co umí ostatní děti,“ pochvalovala si maminka Petra Straková, které se před tři a půl lety narodila v sedmadvacátém týdnu těhotenství dcera Ema, jejíž porodní váha nedosahovala ani jednoho kilogramu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!