Starosta pochválil státní policii

0
1270

Práci policistů Policejní stanice Meziboří ocenil starosta města Petr Červenka. Pozval všech deset policistů i s velitelkou Miluší Mojžíšovou na neformální debatu, během které vyzdvihl pořádek ve městě.

„Jsem velmi rád, že je státní policie v Meziboří. Policie s městem komunikuje, na všechny naše problémy aktuálně reaguje. Jsem s prací policistů spokojen a velmi si jí vážím,“ uvedl během setkání Petr Červenka. Policistům jako drobný dar věnoval hrneček a psací potřeby. Kolektiv policejní stanice představila velitelka Miluše Mojžíšová. „Lidé málo vnímají, co všechno policisté dělají pro pořádek ve městě a pro jejich bezpečnost. Na Meziboří je skvělý kolektiv, který odvádí dobrou práci,“ pochválila své podřízené velitelka. Velitel Obvodního oddělení Policie ČR Jindřich Kusý poděkoval městu za spolupráci a za vybavení, které Meziboří v loňském roce Policii ČR zapůjčilo. Jedná se o zádržný systém, tzv. botičky a dalekohled pro noční vidění. S policisty pak starosta diskutoval o nevětších problémech, které musí opakovaně řešit. Mezi ně patří parkování na nevyznačených místech, rozjíždění městské zeleně, neuklizené psí exkrementy.

Mezibořští policisté zavítali rovněž mezi seniory do jejich klubu. Důchodce seznámili s bezpečnostní situací na území jejich města. Hovořili o tom, jak se mají starší osoby chránit před okradením a podvodným jednáním. S občany mluvila velitelka i o bezpečnosti v silničním provozu, zdůraznila potřebu nošení reflexních prvků za snížené viditelnosti. Informovala je také o novém tržním řádu, kterým se v Meziboří zakazuje podomní prodej. Jeho smyslem je především chránit seniory. V závěru setkání předala přítomným letáky a brožury s cennými radami, samolepky na dveře a reflexní pásky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!