Televizní diváci viděli mosteckou porážku po penaltách

0
940

Druhá dubnová neděle byla skutečným milníkem v dějinách mosteckého malého fotbalu. Tento den nastoupil mostecký výběr v rámci 10. kola DRFG Superligy malého fotbalu popáté před televizními kamerami, ovšem poprvé se tak stalo na jeho domácím hřišti. Sportovní areál 11. ZŠ Most byl svědkem velmi vyrovnaného utkání proti výběru Jihlavy.

Oba celky, ve snaze předvést se televizním divákům v co nejlepším světle, vyslaly do zápasu velmi silné sestavy prošpikované několika českými reprezentanty v malém fotbale. Mostečtí hosty přivítali ve složení: Bíro, Plochý – Boček, Fišer, Haviár, Kešner, Zd. Kopas, M. Koudelka, Macko, Olah, Polák, Režný.

Jihlavští pak vyslali do boje mužstvo ve složení: Kubica – Lapeš, Průcha, Čížek, Demeter, Göth, Kavka, Kučera, Vyskočil.

Zápas byl zahájen v deset hodin a od počátku to byli domácí, kdo byl aktivnější a vytvářel si více šancí. V jedné z nich rezultoval mostecký vedoucí gól, když se prosadil hlavou skvěle hrající Ladislav Kešner po asistenci Matěje Koudelky. Na něj odpověděla Jihlava po přestávce brankou Kavky. Dohrálo se za nerozhodného stavu a na řadu přišel penaltový rozstřel. V něm měli více štěstí hosté, kteří si tak z Mostu odvezli dva body.

„Zápas byl velmi bojovný, i když myslím, že tentokrát moc fotbalové krásy nepobral. Zřejmě byla obě mužstva svázána přítomností televizních kamer a nám se trochu vytrácela ta lehkost zdobící jindy náš výkon. Klukům nemám týmově co vytknout. Spíše nás srážely některé individuální chyby, ale to je prostě symbolické pro malý fotbal, že se hra stále přelévá a šance střídá šanci,“ řekl po zápase mostecký lodivod Vojtěch Benda. „Máme před sebou poslední čtyři zápasy, dva domácí a dva venkovní, a je tedy jasné, že vzhledem k vývoji v tabulce už úplně nahoru koukat nemůžeme. Každopádně chceme dohrát sezónu se ctí a určitě nic nebalíme. Stále se vidíme spíše v lepší polovině ligového pelotonu. Všem našim čtyřem příštím soupeřům pak chceme vzkázat, že jim rozhodně nedáme nic zadarmo,“ uzavřel ohlédnutí za utkáním kouč Mostu. Mostecký tým nyní čeká 24. dubna v rámci 11. kola výjezd na hřiště Pardubic.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!