Teplárna nadělovala i na „koníčky“

0
1956

Úpravy zahrady, rekonstrukce laboratoří výpočetní techniky, fotografická soutěž, mistrovství světa ve stolním hokeji či napájecí jednotka pro iPady. Na tyto a další zajímavé projekty pošle stovky tisíc korun United Energy.

Komořanská teplárna vybrala třináct nejzajímavějších projektů organizací a škol z regionu v rámci sponzoringu. Rozdělila mezi ně 375 000 korun. Už teď se může radovat například ZŠ Zahradní v Chomutově, která obdrží 50 tisíc korun na pořízení synchronizační a napájecí jednotky pro 24 iPadů (iKufru USB) využívaných ve výuce, Obecně prospěšná společnost Energie z Meziboří z částky 45 000 korun na úpravu zahrady u dvojdomku obývaném klienty, SOŠ energetická a stavební v Chomutově, jíž teplárna věnuje 37 tisíc korun na organizaci Mezinárodní přehlídky odborných dovedností žáků elektrotechnických škol v ČR a na organizaci soutěže v požárním útoku.

Díky daru od teplárenské společnosti (38 tis. Kč) bude moci SPŠ A VOŠ v Chomutově pokračovat v etapovém projektu rekonstrukce laboratoří elektrických měření a výpočetní techniky. Podporu získá také fotografická soutěž Destinační agentury Krušné hory Krušné hory očima dětí (20 tis. Kč), Billiard hockey club Most (30 tis. Kč) na organizaci mistrovství světa ve stolních hokejích, Lukáš Macek (10 tis. Kč) na realizaci Mosteckých hudebních setkání v sezóně 2016/2017 v Městském divadle Most a další neziskové organizace. „Přijímání žádostí o sponzorský příspěvek skončilo v polovině ledna. Do té doby se sešlo celkem 27 přihlášek od 22 organizací, z toho 11 z oblasti sportu a volného času, 8 z oblasti vzdělávání, 4 z oblasti kultury, 1 ze zdravotnictví a 2 z oblasti sociální. Jeden projekt se týkal ochrany životního prostředí,“ informovala tisková mluvčí United Energy Miloslava Kučerová. V této souvislosti připomněla, že komořanská teplárna právě vyhlásila 2. kolo přijímání žádostí o dary a sponzoring. „Přihlášky je možné zasílat od 1. března 2016,“ upřesnila mluvčí. Více informací mohou zájemci najít na www.tepelnapohoda.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!