Unikátní mapa starého města Mostu je o prázdninách v kurzu

0
1455

Unikátní interaktivní mapa starého Mostu o prázdninách láká návštěvníky Turistického informačního centra. Zájemci na ní mohou objevit svá oblíbená místa a zákoutí, ale doplnit jí i o nové poznatky.

Nad interaktivní mapou najdou odpovědi i ti, kterým se třeba jen stýská po zákoutích, po zmizelých domech, malých uličkách či historických stavbách. Město Most nabízí i pro turisty a náhodné návštěvníky centra atraktivní sondu do minulosti už tři roky. Malí i velcí návštěvníci si mohou na interaktivní tabuli, která se nachází výhradně jen v Turistickém informačním centru, najít libovolný dům ve starém Mostě a poklepáním se zobrazí dostupné fotografie s popisky. „Zejména o prázdninách vzrůstá zájem u pamětníků prohlédnout si staré královské město, které muselo ustoupit těžbě uhlí. Stejně tak má možnost každý současný i bývalý obyvatel města podívat se, zda dům, v němž žil, nebo škola, kterou navštěvoval, je součástí mapy,“ upozornila tisková mluvčí mostecké radnice Alena Sedláčková s tím, že pokud někdo zjistí, že nějaká stavba chybí, znamená to, že příslušná fotografie není ani v archivu či v muzeu. Pokud tazatel snímek v rodinném albu či ve své sbírce má a je ochoten ho věnovat, databáze snímků interaktivní mapy se rozroste. „Za uplynulé tři roky se podařilo databázi snímků rozšířit o zhruba 20 dobových fotografií,“ dodala mluvčí Alena Sedláčková.

Mapový podklad, na němž jsou domy překresleny, lze přepínat mezi mapou z poloviny 18. století, pak z let 1938, 1950 nebo 1975. Interaktivní mapa vznikla na přelomu let 2012 a 2013 jako společné dílo Magistrátu města Mostu, Oblastního muzea v Mostě a Státního okresního archivu v Mostě.

Mapu si sem můžete přijít prohlédnout až do konce září v otevírací dobu každý všední den od 9 do 17 hodin, v sobotu pak od 10 do 14 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!