Úspěšnou sezónu SK Leon završí Christmas Cup

0
643

Sportovci z kung-fu centra SK Leon Most mají za sebou další úspěšnou sezónu. Jak své svěřence hodnotí majitel klubu Petr Václavík, proč jezdí s dětmi trénovat do Prahy a jaký významný turnaj letos klub pořádá v Mostě? To vše prozrazuje v následujícím rozhovoru.

Kam zmizel váš svěřenec, nejúspěšnější sportovec roku 2015 Bohdan Bárta?

Bohdan nastoupil na střední školu a v současné době se mu zatím nedaří skloubit školní povinnosti s těmi sportovními. Doufáme ale, že se v nejbližší době zase do tělocvičny vrátí a začne se s námi zase připravovat na ty nejprestižnější turnaje. Bohdan dokázal vybojovat titul mistra světa ve dvou světových asociacích.

Máte za sebou další sportovní sezónu. Jak vaše svěřence hodnotíte?

Sezóna 2016 je pro nás velmi úspěšná. Do dlouhodobého tréninkového plánu jsme zapojili naše nové adepty, troufám si říct závodníky. Na jejich přípravě se velkou měrou podílí trenér Vojta Brzoň a část svého umění v oblasti semicontactu (points fightingu) jim předává i mistr světa v této disciplíně Martin Hauser. Spolu s mým asistentem Vojtou Brzoněm máme za sebou s našimi nejmenšími sportovci účast na turnajích pro začínající kickboxery. Tyto turnaje se konaly v Praze a v Kadani a z obou těchto turnajů si naši závodníci přivezli spoustu zkušeností a řada z nich poznala, jaké je to zvítězit a stát na stupních pro ty nejlepší.

Jakého úspěchu si ceníte nejvíc?

V říjnu jsem vyjel s malou výpravou na mistrovství světa asociace WTKA a WKA, jedná se o největší otevřený turnaj tohoto typu na světě. Účast více jak 5 tisíc sportovců z 64 zemí světa hovoří za vše. Našich pět sportovců přivezlo z tohoto turnaje 11 medailí, 4x zlato, 2x stříbro a 4x bronz. Pokud mám říct, z čeho mám radost největší, tak ze stříbrné a bronzové medaile, kterou získali pro Česko Tomáš Šebek a David Konečný v disciplíně Kung-fu Jižní Shaolin. Jsou to vůbec první medaile, které jsem jako trenér získal v oblasti tradičních sestav kung-fu na takto velkém a komplexním MS.

Se svými svěřenci jste nedávno absolvovali speciální tréninkový program ve sportovním klubu Tiger team v Praze? Co vás k těmto „výjezdním“ tréninkům vede?

Tento projekt dává šanci všem se zdokonalit a pracovat na sobě, už jen to, že se zde setkají sportovci s trenéry napříč celou ČR, je unikátní. V letošním roce se domluvilo několik trenérů z celé republiky, že by bylo dobré podpořit polokontaktní disciplíny v Česku a začali jsme se sjíždět na tzv. otevřené sparringové dny (Open Sparring Day). Je to veliká šance pro všechny závodníky, protože si zde mohou zazápasit se svými vrstevníky, ale i s mnohem zkušenějšími závodníky. Není výjimkou, že holka zápasí s klukem nebo naprostý začátečník s mistrem světa.

Budete opět organizovat nábor nových sportovců?

Nábor nových členů u nás v Kung-fu centru probíhá nepřetržitě, tuto výjimečnou situaci nám dovoluje to, že kapacita prostor, které má Kung-fu centrum k dispozici, je celé první nadzemní podlaží v objektu. Máme postavený boxerský ring, několik závěsných boxerských pytlů, několik univerzálních pytlů stojících, figuríny a vaky na cvičení technik Juda nebo MMA. Podlahu máme pokrytou částečně tatami (u niversální krytina pro bojová umění), v případě nutnosti dokážeme podlahu celistvě pokrýt žíněnkami nebo tatami. Takto vybavená tělocvična je schopná nabídnout maximální komfort každému milovníkovi bojových umění a sportů.

Blíží se tradiční Christmas Cup, který organizuje SK Leon Most. Na co se diváci a účastníci mohou těšit? Kde tentokrát turnaj proběhne?

Letošní Christmas Cup je již 21. ročník v řadě, jedná se o tradiční turnaj, na který se do Mostu sjíždí závodníci z celé republiky i okolních států. Není nic zvláštního na tom, že současní trenéři, kteří do mostecké sportovní haly přivezou své závodníky, zde před lety začínali svou kariéru. Jako každý rok je zde vyhlášeno několik zápasů a kategorií, ve kterých bude předáno speciální ocenění „Řádu strážců koruny a meče krále železného a zlatého“. Turnaj proběhne v mostecké sportovní hale, kde se kromě několika ročníků pořádá již od roku 1995.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!