V Litvínově-Hamru bude nová mateřinka

0
222

Hamr je městská část Litvínova, kde v současné době není mateřská škola, kterou zřizuje město. To se změní od září roku 2023, kdy při Základní škole Litvínov-Hamr vznikne jedna třída mateřské školy o kapacitě 24 míst. „V přístavku mezi budovou základní školy a dílnami od roku 2015 fungovala soukromá Mateřská škola Jeřabinka. Ta se v těchto dnech stěhuje do své nové budovy a uvolnila tak pronajaté prostory,“ vysvětluje starostka Kamila Bláhová.

Protože prostory po Jeřabince jsou uzpůsobené pro provoz mateřské školy, rozhodlo se město rozšířit nabídku mateřinek v Litvínově. „Dvě školky jsou v Janově a další jsou až v centru města a dále směrem na Osadu. Rodiny z Hamru a Chudeřína tak musely dojíždět s dětmi do jiné městské části. I ředitelka základní školy tuto variantu řešení vítá,“ dodává vedoucí odboru sociálních věcí a školství Veronika Knoblochová.

Kapacita tříd mateřských škol je stanovena na 24 dětí ve věku od tří let. V případě přijetí mladšího dítěte se automaticky počet dětí ve třídě musí snížit o dva.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!