V Mostě se otevře další soukromá školka

0
1738

V Mostě se už od prázdnin otevře nová soukromá mateřská školka. Půjde o Pigy školku, která bude mít působiště v bývalém Středisku volného času v Rybalkově ulici v Mostě.

Mateřská školka se bude otevírat už s prázdninovým provozem, tedy od 1. července. Kapacitně je limitovaná pro 24 dětí. Nová mateřinka bude pro veřejnost pořádat také Den otevřených dveří, který se uskuteční 27. června. „Už 31. května se budeme po dohodě s magistrátem prezentovat na mosteckém 1. náměstí, kde se bude konat Den s Pigym. Přítomna bude jak ředitelka školky, tak i ostatní personál. Tady se zájemci budou moci dozvědět více i o programu školky,“ uvedla Zdenka Chocholoušová, manažerka značky Pigy.

„O záměru otevřít v Mostě novou soukromou mateřinku víme. Upozornili jsme zakladatele na to, že kapacit v našich mosteckých školkách je dostatek. Dokonce uspokojíme i poptávku rodičů dětí z okolních obcí,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast školství Markéta Stará.

Přesto, že je volných kapacit v mosteckých školkách dostatek, zakladatelé nové mateřinky o zájmu nepochybují. „Jsem si vědoma, že je dostatek státních školek, i s tím, jaké ceny na Mostecku jsou. Na druhou stranu nabízíme program pro celou skupinu dětí už od dvou let. Navíc razíme v naší školce velmi individuální přístup, který umožňuje nadstandardní počet personálu. Bude tady spousta dalších přidaných hodnot, které z nejrůznějších důvodů nemůže státní školka nabídnout, jako je výuka angličtiny, logopedický kroužek, olympiáda aj. Svou cílovou skupinu si ale Pigy školka jistě najde,“ je přesvědčena Zdenka Chocholoušová a dodává: „Prezentovali jsme se v Mostě už na dvou akcích a mohu říci, že zájem byl.“

Kolik „školkovné“?

Základní „školkovné“ bez stravy bude činit 2 980 korun měsíčně za celý den pobytu. „Myslím, že ceny jsou nastavené poměrně nízko, a i pro region Mostecka nejsou vysoké. Kontaktujeme velké firmy, které by měly o Pigy školky zájem. Vyjednali jsme stipendia a věříme, že se stipendijní ceny pohybují na cenách státních školek. Bohužel máme pouze 13 stipendijních míst ve školce. Ale v regionu Most bychom ceny chtěli ještě zvýhodnit,“ podotýká Zdenka Chocholoušová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!