V Rokáči Vinohrady vypukne další klubová sezóna, zahraje VELRYBA A BLACK HILL

0
297

black_hill_1Mostecký Rokáč Vinohrady zahájí v pátek, 31. srpna další klubovou sezónu. Od 20 hodin vystoupí domácí VELRYBA (úvodní foto), z Berouna je přijede podpořit BLACK HILL (foto vlevo).

VELRYBA vznikla na sklonku roku 2006, jako sólový projekt Vládi Šafránka (Harlej, Waldagang), k vydání jeho sólového CD „VELRYBA“ . Seskupení odehrálo v letech 2006-2008 bezmála 20 koncertů po celé ČR, nicméně pro značné časové zaneprázdnění leadera kapely svou činnost ukončila. Na sklonku roku 2013 se 3 původní členové kapely ( Luděk „Lu2“ Kočár, Vláďa „MUDr“ Kadlec a Marek „Mára“ Kohout) rozhodli toto uskupení vzkřísit a do svých řad pozvali další muzikanty: Lukáše Korandu – zpěv (Koradoband) a Petra „Lojzíka“ Slapničku – bicí (No Brakes, Cumbál…). Kapela odehrála v listopadu 2013 svůj první koncert po znovuvzkříšení a v prosinci navázala dalším vystoupením, kde jako host zazpíval i původní leader kapely Vláďa Šafránek. V roce 2017 došlo ke změně na postu kytaristy, kde Vl. Kadlece nahradil Pavel „Babizna“ Žďárský a kapela dostala nový kytarový a také vokálový rozměr.

Berounská kapela BLACK HILL byla založena v roce 2001 muzikanty, kteří své zkušenosti sbírali v kapelách Atomic, Dehet a Magors Act. V roce 2002 začíná spolupráce s producentem a muzikantem Pavlem Marcelem (Kaviar Kavalier, Kurtizány z 25. Avenue, Vilém Čok, Michal Prokop, atd.). Kapela koncertuje a otevírá show pro např. Arakain, Visací zámek, Škwor, apod. V roce 2004 koncertuje po boku Dolores Clan, Magma Hotel, The Switch a další špičkou české klubové scény.  V prosinci 2007 absolvuje Black Autumm Tour po rockových klubech. V nové sestavě kapela natáčí zatím poslední demo CD Aerobeat, které vychází na jaře 2008. S novým albem se mění také image, tentokrát zaměřena na aviatiku. Začíná koncertování po klubech, sálech větších i menších a na letních festivalech v rámci Na křídlech vážky tour, kde se skupina potkává opět s Arakain, Krucipusk a navazuje přátelství s Vilémem Čokem a jeho ByPassem. Na přelomu roku 2008 a 2009 se BLaCK HiLL umísťuje na pěkném pátém místě v soutěži Naděje Beatu. S novou chutí pokračovat kapela vyjíždí na Bůvolí stezkou tour, kde předskakuje Vilému Čokovi na křtu jeho novinky v pražském Futuru a rozehřívá publikum pro punkové inženýry Visací zámek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!