V Teplicích vzniklo nové poutní místo

0
1753

Slavnostní požehnání projektu poutního místa sv. Clari a vysvěcení kaple s jeho ostatky se uskutečnilo v pravoslavném chrámu Povýšení sv. Kříže na Zámeckém náměstní v Teplicích. Osobní záštitu projektu udělil hejtman Oldřich Bubeníček, který se slavnostního aktu zúčastnil spolu s představiteli pravoslavné církve a významnými podnikateli Teplicka.

 

 

 

„Věřím, že tento projekt obohatí nabídku turistických cílů v našem kraji a přispěje tak k rozvoji cestovního ruchu. Proto vnímám i finanční podporu kraje tomuto projektu jako smysluplnou,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

Projekt je zastřešen spoluprací neziskové organizace European Initiatory Institute jako iniciátora a realizátora projektu, kterým je pravoslavná církev. V chrámu Povýšení sv. Kříže jsou uloženy ostatky křesťanského mučedníka ze 4. století, sv. Clari z Dalmácie. Do Teplic byly dovezeny roku 1678 a jsou uložené v novém relikviáři v chrámové kapli.

Požehnání vzniku poutního celebroval představitel pravoslaví v českých zemích Vladyka Michal a Miroslav Vachata, arciděkan pravoslavné církve v Teplicích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!