Velká cena Mostu byla povedená

0
1228

V sobotu se na mosteckém ledě uskutečnil IV. ročník Velké ceny Mostu a III. ročník Závodu Přípravek v krasobruslení. Přihlásilo se na 200 závodníků z třiceti oddílů ČR. Překvapivě se přihlásilo i relativně hodně hochů, a to třináct.

Pořádající oddíl krasobruslení se snažil vypsat téměř všechny kategorie, kterých nakonec bylo 17.

Závod začínal v ranních hodinách, kdy se na ledě představili ti nejmenší závodníci. Za mostecký oddíl svoji volnou jízdu předvedla Eva Blahoutová. Ta se na ledě představila ještě jednou, a to v rámci kategorie Přípravka II – prvky. V přípravkách se ještě ukázala Stela Nováková, jako zástupce kategorie Přípravka I. Svoji premiéru na domácím ledě měla Mariana Kordíková, sestra Františka Kordíka, který v době závodu v Mostě bojoval o umístění na mistrovství ČR žactva. Premiéru zvládla a mimo ocenění za předvedené prvky v Přípravce III mini byla vyhlášena jako nejmladší závodník daného dne a domů si odnesla krásného velkého plyšového medvěda.

Po přípravkách začal závod VC Mostu, kde se představilo hned jedenáct závodnic mosteckého oddílu. V nováčcích mladších svoji bezchybnou jízdu zajela Sophie Kučabová. Kategorie Žačky mladší A a B měla hned čtyři zástupkyně z Mostu, které bojovaly o to nejlepší umístění. Všechny čtyři krasobruslařky a to Ema Jančárková, Dominika Loucká, Štěpánka Maříková a Saša Vitmayerová předvedly, že píle a dřina se vyplácí a zajely velmi krásné jízdy. Za Žačky mladší B na led nastoupila Marie Marková, která se ze své jízdy mohla také radovat. Hned tři krasobruslařky se předvedly v kategoriích Žaček A a B. Dominika Kolmanová, Lucie Vaňková a Tereza Nikolova dokázaly, že co bruslařka, to úspěch v podobě „bedny“.

Nejstarší děvčata, Šárka Tůmová a Tereza Frélichová, nastoupila na led jako poslední – kategorie Adult A a bylo se na co koukat a čím se kochat.

Svoji premiéru v rámci domácích závodů měla i trenérka Jana Nová, která odstartovala všechny závodnice v rámci VC Mostu. Ty nejmenší závodnice ze Závodu Přípravek na led zavedla asistentka trenéra Klára Palková. Michaela Smolková, hlavní trenérka, které patří největší díky za přípravu dětí na nejen mostecké závody, musela tentokrát držet palce na dálku a doufat, že její svěřenci předvedou jen to nejlepší. Byla na MČR v Uherském Brodě.

Domácí závod není jen o závodnících, ale také o přípravě a organizaci celého závodu. Již několik dní, měsíců se na přípravách závodů pracuje. Shánějí se sponzoři, nakupují se ceny, objednávají se poháry a medaile, pracuje se na časovém rozpise, tisknou se diplomy a mnoho dalšího a dalšího. „Tento rok jsme měli dokonce něco víc, než ostatní oddíly a to ,,zelený koberec pro vítěze,, a na konci vyhlášení každé kategorie přípitek v šampusce s brusličkou, kterou si každý závodník a každá závodnice odvezli domů na památku. Jak už to bývá zvykem, tak s předáváním cen nám pomohli zástupci sportovců a představitelé města. Zavítala k nám trojnásobná mistryně světa v krasobruslení Radka Kovaříková, které s předáváním cen pomohla náměstkyně primátora Markéta Stará a primátor Jan Paparega. Celý závod by nemohl proběhnout bez několika dobrovolníků, kterými jsou rodiče členů mosteckého oddílu. Proto veliké díky právě jim!“ řekla po závodě Monika Kordíková, ředitelka Velké ceny Mostu.

Výsledky mosteckého oddílu:

Přípravka volná jízda: 2. Blahoutová Eva.Přípravka I prvky: 2. Nováková Stela. Přípravka II prvky: 1.Blahoutová Eva. Přípravka III mini prvky: 2. Kordíková Mariana.

Nováčci mladší: 1. Kučabová Sophie. Žačky nejmladší A: 8. Jančárková Ema, 10. Loucká Dominika. Žačky nejmladší B: 2. Maříková Štěpánka, 6. Vitmayerová Alexandra. Žačky mladší B: 3. Marková Marie. Žačky A: 3. Kolmanová Dominika. Žačky B: 2. Vaňková Lucie, 3. Nikolova Tereza. Adult A: 2.Frélichová Tereza, 5. Tůmová Šárka.

Sdílejte
Předchozí článekDO REPRE NA BAZAR
Další článekChystá se hmyzí hotel

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!