Vzdělávací konferenci v Litvínově navštívilo téměř tři sta účastníků

0
174

Konference o inovativním vzdělávání a jeho současných trendech s názvem 4EDU se uskutečnila v kulturním domě Citadela v Litvínově. Téměř tři sta účastníků včetně pedagogů, ředitelů škol, zástupců zřizovatelů škol, studentů a široké veřejnosti absolvovalo celodenní program plný odborných přednášek a workshopů. Akci pod záštitou města Litvínov organizovala Nadace Unipetrol, Sportovní soukromá Základní škola Litvínov a hokejový klub HC Verva Litvínov.

„Kvalitní vzdělání považujeme za nezbytný předpoklad úspěšného rozvoje celé naší společnosti. Máme velkou radost, že tento pohled sdílejí i odborníci v oblasti vzdělávání a pedagogové, kteří se konference zúčastnili. Společně jsme probírali různé směry a současné problémy vzdělávání mladé generace. Naším cílem je poskytovat mladým lidem dostatek příležitostí a důvodů k tomu, aby v našem regionu zůstali a neodcházeli. Rád bych touto cestou poděkoval všem přednášejícím i posluchačům za jejich přispění ke zdárnému průběhu celé konference 4EDU, která nás opět posunula o kus dál ve snaze zvyšovat kvalitu vzdělávání nejen v našem regionu, ale v celé České republice,“ vysvětlil Tomáš Herink, člen správní rady Nadace Unipetrol.

„Konference naplnila všechna moje očekávání zajímavými přednáškami a podnětnými workshopy. Nadaci Unipetrol patří velký dík nejen za organizaci této významné akce, ale také za dlouhodobou velkorysou podporu vzdělávání v našem regionu,“ říká Helena Kripnerová, účastníce konference 4EDU a ředitelka Střední školy EDUCHEM v Meziboří.

„Litvínovské setkání v rámci konference 4EDU bylo skvělou příležitostí pro výměnu názorů a zkušeností s inspirativními lidmi, které spojují společné cíle. Chceme motivovat všechny ředitele škol a pedagogy k aktivnímu přístupu ke vzdělávání a využívání nejnovějších poznatků i technologií, a to v úzké provázanosti s podnikovou praxí,“ říká konzultant a mentor Radim Valigura, jeden z přednášejících, který na konferenci 4EDU představil sportovní soutěžení jako podpůrný nástroj efektivního vzdělávání.

„Tato konference znovu potvrdila velký význam společnosti Unipetrol pro rozvoj našeho regionu, ať se jedná o vzdělávání, kulturu nebo sport v čele s hokejovým klubem HC Verva Litvínov. Jako zřizovatel škol jsme školám v Litvínově doporučili ředitelské volno, abychom umožnili pedagogům se této konference zúčastnit,“ doplnila Kamila Bláhová, starostka města Litvínov.

Během konference účastníci přispívali na dobrou věc. Díky nim tak může Nadace Unipetrol a Konto našeho srdce hokejového klubu HC Verva Litvínov předat 22 280 Kč týmu devíti studentů Gymnázia T. G. Masaryka v Litvínově, který se zapojil do posledního ročníku mezinárodní soutěže vodíkových modelů aut Horizon Grand Prix. Studenti měli za úkol vestavět do zmenšeniny závodního modelu auta vodíkový motor a následně se účastnit vytrvalostního závodu. Obdarovaní studenti tak získali potřebnou finanční podporu pro účast v dalším ročníku soutěže.

Na konferenci vystoupili významní odborníci z oblasti vzdělávání. Účastníci si vyslechli přednášky bývalého dlouholetého ředitele prestižního pražského gymnázia PORG Václava Klause mladšího, prorektora VŠCHT Praha profesora Zdeňka Bělohlava nebo konzultanta a mentora Radima Valigury. Příležitosti pro současnou školu rozebíral publicista Tomáš Feřtek a o výchově mládeže spojené se sportem promluvil Jiří Šlégr. Po přednáškovém bloku čekalo na účastníky konference 4EDU třicet jedna odpoledních workshopů na téma děti a technologie, chemické pokusy, popularizace vědy, inspirace pro třídnické hodiny apod. Informace o konferenci 4EDU v Litvínově naleznete na webových stránkách: www.foredu.cz, záznam živého přenosu celé konference je k dispozici na: https://www.youtube.com/watch?v=-GzU0waiE3U&list=PL3m3_POxHvUCH-FJ_un6Ht0pfOt1FtIEF Přehled aktivit skupiny Unipetrol EDU 360, zaměřený na komplexní podporu vzdělávání, je k dispozici na webu www.unipetrol.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!