Workshop s mozaikou

0
222

Oblastní muzeum připravuje umělecký workshop akademické sochařky Magdaleny Kracík Štorkánové. Uskuteční se v sobotu 16. února od 10 do 14 hodin a je určen pro minimálně 10, maximálně 12 lidí. V případě nenaplnění kapacity bude workshop, jehož cena je 600 Kč a zahrnuje veškeré pomůcky a materiály, zrušen.

Pro zájemce bude znamenat jedinečnou možnost vyzkoušet si různé techniky mozaik. Setkání je koncipováno tak, aby podalo ucelený pohled na techniku a materiál v mozaice – kámen (oblázky, polodrahokamy, tessery – opracované, štípané, barevné mramory), keramiku, sklo a sklosmalt (piastrine, sabbiati, millefiori, smalti filati, zlaté tessery, prefabrikované pecky, komponenty atd.). Ze setkání si každý účastník odnese svoji mozaiku. Materiál a veškeré pomůcky jsou k dispozici, pokud ale máte doma vhodné komponenty k danému tématu, můžete je do mozaiky začlenit.

V ceně jsou veškeré pomůcky a materiál. Rezervace míst a platba předem je nutná. Přihlásit se musíte na tel. 731 112 541 nebo brandova@muzeum-most.cz.

Odborného vedení uměleckého workshopu se ujala sochařka Magdalena Kracík Štorkánová, absolventka pražské AVU, která mozaiku studovala v Itálii na Akademii v Carraře a na mozaikářské škole ve Spilimbergu. Své mozaiky vystavuje v České republice i v zahraničí. Publikuje v odborných časopisech a přednáší na mezinárodních konferencích, pořádá výměnné rezidence a sympozia.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!