Z Rady města Litvínova (50. týden)

0
374
Dar pro janovskou školu

Rada města Litvínova schválila přijetí nadačního příspěvku ve výši 30 tisíc korun pro ZŠ a MŠ Litvínov-Janov. Dar škole poskytla Nadace pro rozvoj vzdělání. Peníze použije škola na financování školních potřeb a k nákupu cukrovinek, které dostaly děti školy jako dárek na Mikuláše.

Noví členové školských rad

Od 1. ledna příštího roku budou ve školských radách zasedat noví členové. Ty jmenuje jako své zástupce město jako zřizovatel. Zástupci města mohou tvořit až jednu třetinu celé školské rady. Své kandidáty navrhli všechny politické subjekty zastupitelstva města. Dále odbor školství předložil návrh na jmenování členů pracovní skupiny pro hodnocení žádostí o dotace pro rok 2018 pro poskytování finančních prostředků v čele s předsedkyní Erikou Sedláčkovou, místostarostkou Litvínova. Město Litvínov podle svých finančních možností podporuje sportovní, kulturní, sociální a spolkové aktivity občanů města. Pro způsob poskytování finančních prostředků, jejich využití, vyúčtování a další náležitosti byla schválena zastupitelstvem města Pravidla pro poskytování žádostí o dotace z rozpočtu města.

Neinvestiční dotace za třicet miliónů

Rada města Litvínova doporučuje zastupitelům schválit veřejnoprávní smlouvy na poskytnutí neinvestičních dotací pro rok 2018. V řádném termínu od 1. července do 15. srpna 2017 bylo odboru sociálních věcí a školství Městského úřadu Litvínov doručeno 49 žádostí o individuální neinvestiční dotaci na financování aktivit v oblasti sportovní, sociální, kulturní, školství a spolkové činnosti. Ze 47 hodnocených žádostí jich bylo 42 podpořeno, a to v celkovém objemu 31 600 700 Kč.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!