Začíná festival YOUNG FOR YOUNG

0
495
451 STUPŇŮ FAHRENHEITA, účinkuje ústecké činoherní studio

V Mostě startuje festival pro nejen pro mladé! Young for Young před lety vznikl proto, aby rozšířil a obohatil divadelní nabídku Městského divadla v Mostě. Je tu ale také z toho důvodu, že mostečtí divadelní diváci jsou rok od roku náročnější a vyžadují, aby je divadelní produkce nejen pobavila a odvedla od starostí – přinesla „klid po práci“ – ale také proměnila a zhodnotila jejich život, nabídla nový pohled na svět kolem, na pocity a názory ostatních.

Festival, který začíná 30. října a končí 3. listopadu, nabídne leccos zajímavého a různorodého jak na Velké, tak Komorní scéně. Činoherní studio z Ústí nad Labem přiveze inscenaci podle legendárního Bradburyho románu (451º Fahrenheita), skvělí klauni a performeři Filip Teller a Pavol Seriš zahrají divadelní stand-up o Češích a Slovácích, z Brna zde bude hostovat BuranTeatr s ekonomickou komediální inscenací Kabaret U Vrtaného kolena aneb Rozbijte prasátka přátelé. Závěr festivalu bude patřit jedinečnému novému cirku La Putyka a jejich divadelní básni Up End Down.

Studenti se mohou těšit na představení z pražské DAMU (Choroby mládí), z brněnského divadla Polárka (Naše třída) nebo na Činoherní studio a jejich inscenaci Ronja, dcera loupežníka. Je dobré připomenout, že festival probíhá také v Divadle rozmanitostí.

Od 19 hodin, v úterý 30. října 2018 městské divadlo uvádí

451 STUPŇŮ FAHRENHEITA

Autor: Ray Bradbury
Režie: Adam Svozil, Kristýna Kosová„Oheň hoří – a my jsme v téhle zemi většina!“

V nepříliš vzdálené budoucnosti požárníci ohně zakládají, namísto aby je hasili. Poslední knihy a s nimi i myšlenky minulosti se za příslušné teploty mění v popel a mladí manželé Montagovi si už nepamatují, že by to kdy bylo jinak. Vědí však, že v tomto krásném novém světě je společnost stabilní a lidé konečně šťastní. I když ta válka, ta asi bude.

Vstupné: 150 Kč, studenti a důchodci 100 Kč

Délka představení: 80 minut bez pauzy.
Vhodné od 13 let.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!