Zástupci neziskovek si odvezli věci z magistrátní sbírky

0
2037

Zástupci vybraných neziskových organizací převzali v budově mosteckého magistrátu ošacení, obuv, trvanlivé potraviny, šicí i výtvarné potřeby. Zkrátka věci, které potřebují jejich klienti.

Materiál nashromážděný úředníky v rámci říjnové sbírky zaplnil celkem 23 pytlů. Největší část tvořilo ošacení. Výtěžek letošní sbírky byl rozdělen mezi organizace K srdci klíč, Diakonii ČCE – Středisko sociální pomoci v Mostě, Dům romské kultury, obrnickou Duhovku, Svaz neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Dům na půl cesty „Do života“, Obrnické centrum sociálních služeb a Kruh pomoci. Zaměstnanci navíc přinesli také hračky, které budou předány Občanské poradně Most. Celkem projevilo zájem 12 neziskových organizací. V loňském roce mělo zájem o materiální pomoc sedm organizací. Podpořen byl Tichý svět a Městská správa sociálních služeb Most sbírkou zaměřenou na stolní hry a hračky, knihy či výtvarné a šicí potřeby.

Zaměstnanci magistrátu se zapojují v rámci společenské odpovědnosti do pomoci neziskovým organizacím už druhý rok a vytváří tak tradici aktivní pomoci. Jedná se o firemní dobrovolnictví „Zapoj se dnes“ a materiální sbírku v rámci kampaně „Říjen pro neziskovky“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!