Balkánský večer v Citadele

0
1085
Citadela zve na další Balkánský večer, který se uskuteční v sobotu 18. dubna 2020 v Café Baru Citadela od 18:00 hod. Součástí večera je promítání filmu a koncert balkánské kapely „ROMBA CZARDASHIANS„.

Program večera v Café Baru Citadela:

 • 18.30 hod. – Promítání  balkánského filmu FALSIFIKATOR
  Komedie / Drama / Srbsko / Bosna a Hercegovina / Chorvatsko / 2013 /  87 min. / Nevhodný mládeži do 12 let
  Píše se rok 1968. Anđelko je ředitelem školy v městečku Dubica. Je věrným stoupencem Josipa Broze Tita a pevně věří v zářnou budoucnost Jugoslávie. Uvědomuje si sice, že všechno kolem něj nefunguje úplně ideálně, přesto nepochybuje o tom, že se Jugoslávie stene nejlepším místem k životu na světě. Sám se snaží napravit svérázným způspobem některé drobné dílčí chyby systému. Myslí si, že lidé jsou dobří a mají dostat šanci. Proto pro ně falšuje nejrůznější diplomy, potvrzení, maturitní vysvědčení a podobně. Důvěra v dobrotu lidí se mu jednoho dne stane osudnou, když jeho žárlivý soused udá policii, že zfalšoval diplom druhému sousedovi, se kterým mu byla jeho žena nevěrná. Musí opustit město, ale ani to není konec jeho trápení. Protože i ve vyhnanství pokračuje ve své lidumilné falsifikátorské činnosti, zatkne jej brzy policie a skončí ve vězení.
  Vstupné 100 Kč / 80 Kč pro členy filmového klubu
 •  21:00 hod  – Koncert mezinárodní kapely ROMBA CTARDASHIANS
  Po ROMsko-BAlkanských začatcích, repertoár přes Moravu a Slovensko zahrnuje čím dál více slovanské muziky. V podání Romby tak zazní i polská, ruská, ukrajinská či rusínská muzika. Časem ubývá sedmi osminových rytmů a hudební výraz kapela tvoří jednoduchými čardášovými rytmy, občas se blížícími nefalšovanému SKA. V našem podání, stále častěji zní i tanga, která muzikanti naprosto miluji.
  Základní sestavu kapely činí: Saša Weedowitch (kytara, zpěv), Vojtěch Pošmourný (housle, zpěv), Marin Lesa/Gyulla Banga (basa/klavír, zpěv), Adam Krejčí (bicí).
  Vstupné 140 Kč

Zvýhodněné vstupné:  film + koncert 220 Kč

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!