Bezpečně u vody

0
99

Léto si mnozí z nás nedovedou představit bez koupání a dalších vodních radovánek. Ty ale mohou skončit nepříjemným zážitkem, nebo dokonce tragédií. Neměli bychom tedy podceňovat rizika spojená s pobytem u vody a vždy myslet na svou bezpečnost a na bezpečí svých dětí. Proto policisté každoročně při preventivních akcích s názvem „Bezpečně u vody“ oslovují veřejnost s radami, co pro zvýšení bezpečí můžeme udělat.

Právě akce „Bezpečně u vody“ se tento týden konala v areálu chomutovského Kamencového jezera, kam za odpočinkem spojeným s vodními radovánkami míří kromě místních také turisté z různých koutů republiky i ze zahraničí. „S návštěvníky areálu jsme mluvili o rizicích spojených s pobytem u vody a v kempu. Zdůrazňovali jsme nutnost neustále hlídat především děti „neplavce“ a vybavit je také odpovídajícími pomůckami. Policisté také upozorňovali přítomné na další rizika spojená s koupáním, například snížení pozornosti a výkonnosti požitím alkoholu. Právě v souvislosti s ním lidé často přecení své schopnosti a výdrž a při plavání se i jindy zdatní plavci mohou dostat do potíží. Někteří návštěvníci kempu pak využili možnost absolvovat dechovou zkoušku,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Policisté také radili lidem, aby nezapomínali ani na bezpečí svých osobních věcí, cenností anebo peněz a nenechávali je bez dozoru. Každoročně totiž chomutovští policisté řeší případy, kdy v areálu Kamencového jezera dojde ke krádeži například finanční hotovosti, mobilního telefonu, ale třeba i jízdních kol. V letošní sezóně nám zatím byl koncem června oznámen jeden případ krádeže sedmi set korun, které si koupající nechala v batohu volně odloženém na velkém mole a někdo jí je odtud sebral.

„Apelujeme tedy na návštěvníky koupališť, kempů apod., aby cennosti, které u vody nezbytně nepotřebují, nechávali raději doma a ne například bez dozoru na dece anebo viditelně ve vozidle. Pokud je možnost, na osobní věci a peníze využijte bezpečnostní schránky a k vodě si berte pouze nezbytnou hotovost. Jízdní kola je třeba zabezpečit proti odcizení například správným použitím kvalitního lankového zámku, případně alarmu,“ doplnila Miroslava Glogovská.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!