Společné hlídky českých a německých policistů doplněné o strážce národního parku se vrátily do Hřenska

0
114

Budou to již dva roky, kdy celá země sledovala požár v Národním parku České Švýcarsko. Od té doby jsme společně s německými kolegy a stráží národního parku uskutečnili několik společných akcí. Cílem těchto akcí vždy bylo, je a bude preventivně přímým společným výkonem předcházet a návštěvníky parku informovat o rizicích vzniku požáru souvisejících s nevhodným chováním.

Na začátku prázdnin, kdy je zvýšený zájem turistů o tuto lokalitu, realizujeme první z těchto akcí a v nepravidelných intervalech se budeme vracet. Ve vybrané lokalitě v okolí Hřenska máte možnost potkat společné hlídky českých a německých policistů společně se stráží národního parku. Strážci a jejich detailní znalost terénu je pro nás velmi důležitá.  Výkon služby opět posílila skupina služební hipologie z Krajského ředitelství Libereckého kraje. Policisté na koních se mají možnost dostat i do nepřístupného terénu. Dále policisté na čtyřkolkách zaměřují svou pozornost na přístupové cesty, kde platí zákazu vjezdu vozidel a na další vytipovaná místa, kde platí zákaz rozdělávání ohně nebo nocování. Podporu v této akci máme i ze vzduchu. Na situaci dohlíží drony s termovizí. Výkon společných hlídek českých a německých policistů v této lokalitě probíhá i na německé straně.

Opětovně touto preventivně bezpečnostní akcí chceme upozornit na nutnost chovat se odpovědně a chránit jednu z nejcennějších hodnot, kterou bezesporu příroda je.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!