Divoké účesy inspirované čtyřmi živly a originální krejčovina vládly na hamerské škole

0
786
Na snímku vítězný účes Kateřiny Pikalové z pražských Vysočan.

Střední odborná škola v Litvínově – Hamru tradičně připravila prestižní regionální soutěž Junior 2019. Soutěž byla rozdělena na dvě části, svůj um předvedli žáci oboru kadeřník a krejčí. I letos slavila pořadatelská škola velké úspěchy. Na bedny vítězů dosáhli její žáci obou soutěží. (Výsledky pod článkem.)

Tématem letošního jubilejního dvacátého ročníku kadeřnické žákovské soutěže Junior 2019 byly Čtyři živly. O prvenství bojovalo 26 kadeřníků a kadeřnic ze dvanácti škol, včetně hamerské.

Krejčovská soutěž se nesla pod názvem Slet krásných čarodějnic. Rozdělena byla do tří kategorií – Textilní hračka, Ze starého nové, Z pohádky do pohádky. Na módní přehlídce se představili modelky a autoři modelů ze čtyř škol, nechyběla ani domácí škola.

Modely krejčích jsou tradičně divácky velmi úspěšné. V první kategorii s názvem Textilní hračka mohli vedle odborné poroty nově hodnotit i všichni návštěvníci soutěže. Druhá kategorie s ekologickým podtónem Ze starého nové nabídla pohled na kreativní recyklaci starých oděvů. V poslední kategorii Z pohádky do pohádky autoři popustili uzdu své fantazie a představili kostýmy pohádkových bytostí.

Soutěžící kadeřnice a kadeřníci každý rok vytváří kreativní a mnohdy i výstřední účesy, které se čistotou zpracování a originalitou dají srovnávat s tvorbou profesionálů. Účesy ohodnotila odborná porota, ve které zasedly špičky svého oboru. Jako speciálního hosta si hamerská škola pozvala Janu Burdovou, několikanásobnou vítězku Hairdressing Awards, majitelku úspěšného salonu Jana Burdová v Teplicích a ambasadorku vlasové kosmetiky Redken. V odborné porotě zasedla také Jana Škudrnová, několikanásobná mistryně a vicemistryně republiky v účesové tvorbě, Michal Sladký, přední kadeřník salonu Petry Měchurové v Praze a David Sýkora, majitel známého kadeřnického ateliéru David v Mostě. V neposlední řadě pak Marta Moravcová, majitelka úspěšného kadeřnického Salonu Marta Moravcová v Teplicích, vítězka mnoha soutěží, mimo jiné např. získala na Kubě titul Mistryně světa, nebo se na mezinárodní soutěži v Poznani umístila na druhém místě.

Škola přivítala v odborné porotě krejčovské soutěže Jiřího Moravce, majitele známého ateliéru Moravec v Teplicích, Jiřího Smékala, prokuristu výrobního provozu závodu Triola a.s. Horní Jiřetín a Kristýnu Reňákovou, odbornici v krejčovském oboru.

Kadeřnická soutěž JUNIOR 2019:
LAICKÁ POROTA
 1. Vaňová Sabina, Střední odborná škola Litvínov – Hamr
 2. Fáberová Eliška, Střední odborná škola Litvínov – Hamr
 3. Pikalová Kateřina, Střední škola – Centrum odborné přípravy technickohospodářské, Praha 9 Vysočany
ODBORNÁ POROTA
 1. Pikalová Kateřina, Střední škola – Centrum odborné přípravy technickohospodářské, Praha 9 Vysočany
 2. Fáberová Eliška, Střední odborná škola Litvínov – Hamr
 3. Holcknechtová Michaela, Střední škola gastronomie a služeb Liberec
PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ JANY BURDOVÉ
 1. Fáberová Eliška, Střední odborná škola Litvínov – Hamr
 
Krejčovská soutěž Slet krásných čarodějnic:
KATEGORIE Z POHÁDKY DO POHÁDKY
 1. Urbanová Petra, Střední odborná škola Litvínov – Hamr
 2. Kadlecová Tereza, Vorlíček Jakub, Střední škola obchodu a služeb Teplice
 3. Türbová Natálie, Výsledky soutěží Junior 2019 a Slet krásných čarodějnic, Střední odborná škola Litvínov – Hamr
KATEGORIE ZE STARÉHO NOVÉ
 1. Černá Eliška, Šimáčková Lucie, Střední odborná škola služeb a cestovního ruchu Varnsdorf
 2. Kovářová Hana, Střední škola obchodu a služeb Teplice
 3. shodou bodů se na třetím místě umístily dvě školy: Wojtechová Michaela, Střední odborná škola Litvínov – Hamr a Ratajová Jessica, Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov – Jirkov
KATEGORIE TEXTILNÍ HRAČKA
 1. Pátková Kateřina, Bezděk Stanislav, Spoustková Natálie, Střední odborná škola služeb a cestovního ruchu Varnsdorf
 2. shodou bodů se na druhém místě umístily dvě školy: Berkyová Jana, Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov – Jirkov a Klotzová Michaela, Mazurová Denisa, Střední odborná škola Litvínov – Hamr
 3. Kovářová Hana, Střední škola obchodu a služeb Teplice
Divácká cena v kategorii Textilní hračka: Aneta Votavová, Střední odborná škola Litvínov – Hamr

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!