Do Josephu míří nový investor přes automobily

0
1077

Do rozvojové průmyslové zóny Joseph míří další investor. Vybudovat by zde chtěl závod na výrobu dílů pro automobilový průmysl. Novou práci chce nabídnout více než stovce lidí.

Radní schválili společnosti Mitsui & Co., Ltd. záměr prodeje pozemků za účelem výstavby závodu na výrobu pokročilých kovových dílů pro automobilový průmysl. „Investor má zájem o velkou část pozemků a jeho záměr v zóně je vážný,“ informoval mostecký primátor Jan Paparega. Společnost má zájem svou výrobu v zóně postupně rozšiřovat. V první etapě plánuje zaměstnat na sto až sto padesát lidí. Příchodem investorů do zóny vzniká větší konkurence, co se týká pracovních míst. „Kapacity v zóně jsou, investoři navštěvují úřady práce v okolí a většinou je to boj. Je mnohdy složité najít vhodné uchazeče, pokud jsou a mají požadovanou kvalifikaci, tak zase nemají zájem. I proto město Most podporuje technické vzdělávání na školách,“ doplnil ještě náměstek primátora Marek Hrvol.

S příchodem investorů v posledních letech ale městu ubývá pozemků v zóně, které jsou připravené pro výstavbu výrobních hal a závodů. „Plochy, o které má zájem tento nový investor, jsme vyměnili za rezervu, kterou jsme v zóně měli a jednali jsme o výměně s MŽP. Pokud zastupitelé v listopadu schválí prodej, budeme mít skoro vyčerpanou plochu, kterou máme nyní investičně připravenou pro investory a budeme muset začít s vyjednáváním o dalších pozemcích v zóně,“ připustil první muž města. V současné době se ještě v zóně dokončují investice ze strany města v řádu zhruba deseti milionů korun. Dokončuje se výstavba komunikace a inženýrských sítí pro další část Josephu. „V příštím roce budeme jednat o dalších plochách, aby se daly otevřít. I když je zóna Joseph naše, je zde řada pozemků dotčena tím, že požívá ochranu půdního zemědělského fondu, což je třeba odbourat a vyjednat. Druhou věcí je, že pod těmito plochami je chráněné ložiskové území. I zde musíme jednat s ministerstvem životního prostředí o odpisu zásob. To občas naše investory děsí, ale v zásadě se nemusejí ničeho obávat, protože se zde s žádnou těžbou do budoucna nepočítá,“ ubezpečil primátor Paparega.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!