Generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala píše OTEVŘENÝ DOPIS místostarostovi města Litoměřice Karlu Krejzovi

0
829

Vážený pane místostarosto,

v článku „Litoměřičtí radní jsou terčem kritiky. Kvůli nemocnici“ autora Jaroslav Balvína, který se objevil 12. dubna 2019 na internetových stránkách Litoměřického deníku, je mj. uvedeno následující:

„Jiní soukromníci jako AGEL a další to budou dělat úplně stejně. Nemocnici do soukroma nechceme. Proto navrhuji jednat s Krajskou zdravotní,“ uvedla poslankyně za Okamurovce. Navrhla prodej špitálu včetně pozemku i budov Krajské zdravotní (KZ), která je prý dobrý hospodář.Podle Krejzy ale hlavně díky 120milionové dotaci z kraje a litoměřická nemocnice je i tak lepší. Převádět špitál automaticky na KZ je podle něj nabádání k trestnému činu a KZ se ostatně může zúčastnit soutěže.

Zdroj: https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/litomericti-radni-jsou-tercem-kritiky-kvuli-nemocnici-20190412.html

Z uvedeného vyplývá, že jste předložil veřejnosti nepravdivou informaci. Jako člen dozorčí rady Krajské zdravotní, a. s., jistě víte, že Krajská zdravotní, a. s., na rozdíl od podobných zdravotnických zařízení v některých jiných krajích, jimž je dotován provoz, hospodaří pouze s příjmy z vlastní činnosti, tedy prakticky výhradně od zdravotních pojišťoven. Od roku 2017 Ústecký kraj poskytuje Krajské zdravotní, a. s., pro jejích pět nemocnic výhradně investiční finanční podporu. Jedinou specifickou výjimkou bylo zahájení provozu kardiochirurgie v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. Ještě během letošního roku však bude i tato péče nasmlouvána se zdravotními pojišťovnami a hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Zdůrazňujeme, že Krajská zdravotní, a. s., od Ústeckého kraje nedostává prostředky na pokrytí mzdových nákladů, jejichž pravidelné nárůsty od roku 2014 hradí zcela z vlastních prostředků.

Ing. Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní, a. s.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!