Jak to vidím …

0
525

Mrzí mne, že jednání posledního zasedání městského zastupitelstva se opět neslo v duchu nesmyslných obstrukcí a zbytečného zdržování ze strany opozičních zastupitelů. Veřejnosti jsme bohužel jako celek předvedli, že nejsme schopni „táhnout“ za jeden provaz.

Osobně mě překvapila krátká diskuse veřejnosti k novému územnímu plánu našeho města. Jelikož na březnové veřejné slyšení přišla velká část občanů, nyní se také očekávala dlouhá veřejná debata. Nakonec ale k této problematice vystoupil pouze jeden diskutující. Dotčení si zřejmě uvědomují, že materiál je stále v pracovní verzi a může mít více veřejných projednávání. Námitky, kterých bylo přes sto, budou zapracovány a poskytnuty krajskému úřadu a ministerstvu životního prostředí.

Moc mě mrzí, že neprošel nákup sportovního areálu u budovy gymnázia (bývalá 6. ZŠ), který je v perfektním stavu, slouží občanům v okolí a působí v něm i klub národní házené, který má přes stovku dětí. Takový areál má být ve vlastnictví města a to ho má nadále udržovat tak, jako to doposud činil prodávající, pan Trešňák.

Neumím pochopit snahu hnutí ANO, které chtělo prohlasovat obecně závaznou vyhlášku o hazardu s nulovou tolerancí. Je to velmi složitý materiál a ještě složitější záležitost, která se musí zohlednit ze všech úhlů pohledu. Jak sociálního, tak ekonomického. Nulová tolerance znamená především to, že město přijde z rozpočtu o 70 milionů korun, což je velmi významná částka. Domnívám se, že občané budou rozumně regulované herny akceptovat už jen proto, že od 1. 1. 2018 nabude účinnost zákona č.186/2016 sbírky o hazardních hrách, který zcela zeštíhlí počet heren v našem městě. Pokud by vyhláška o „nulové toleranci“ prošla, měl by její předkladatel také říci, jak nahradí 70milionovou ztrátu v rozpočtu.

Kladně hodnotím schválení úvěru, který měl původně sloužit na opravu mostu k nemocnici. Díky neshodě s vlastníkem části pozemku, panem Mlezivou, k opravě však nemůže dojít, a proto byl účel úvěru změněn na větší investice do Aquadromu, který má sedmnáct let starou technologii, protékající dlažbu a zastaralý odbavovací systém… Další, větší část peněz z úvěru zapojíme do oprav komunikací značně zničených dlouhou zimou. Opravy by měly probíhat po ucelených částech ulic, nikoliv po jednotlivých výtlucích. Do oprav silnic uvolní město téměř 50 milionů korun.

Tomáš Kubal, radní města Mostu (ODS)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!