Kandidáti NOVÉHO SEVERU: Odmítáme diskriminaci naruby

0
883

Cikánům a nepřizpůsobivým měřme stejným metrem jako každému jinému občanovi!

Jedním z nejvíce bolavých míst mosteckého okresu je soužití/nesoužití s cikány a nepřizpůsobivými individui. Proto jsme se narovinu zeptali kandidáta za hnutí NOVÝ SEVER Luboše Pitína:

Jak byste řešil problémy související s bydlením v lokalitách s výrazným zastoupením těchto lidí?

ING. LUBOŠ PITÍN, MOST (na kandidátce hnutí NOVÝ SEVER číslo 2., po dvě volební období byl v Mostě náměstkem primátora, nyní je sportovním a komerčním manažerem):

Zaprvé – je nutno zabránit vzniku lokalit, kde budou spolu bydlet zodpovědní lidé a nepřizpůsobiví. To znamená, že je nutno vymezit pro individua, která nejsou schopná bezproblémově bydlet s ostatními, prostor, v němž si mohou v rámci zákona dělat to, co chtějí, a nebudou svým způsobem života otravovat slušné bydlící. Toto řešení je diskutováno i v rámci Evropy a je známé pod pojmem „vesnice pro lůzu“. Zadruhé: Důrazně vymáhat práva slušných obyvatel tak, aby ty slušné nemohli nepřizpůsobiví svým chováním obtěžovat, tj. dbát především na dodržování nočního klidu, který bude určen městskou vyhláškou. V případě opakovaného porušování nekompromisně vykázat dotyčné osoby z objektu. Zatřetí: Zajistit, aby si bydlící mohli určit, kdo se stane jejich sousedem – podobně, jako to je běžné v jiných evropských zemích (např. Nizozemsko, Velká Británie). Majitel bytu (resp. pronajímatel bytu) musí před ostatními bydlícími obhájit nastěhování nového nájemníka. Začtvrté: Vrátit se k osvědčené zásadě, že v bytě nemůže být přihlášeno více osob, než dovolují hygienické předpisy.

Tisk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!