Nadace student předala stipendijní smlouvy

0
808

Nadace Student, která podporuje talentované mladé lidi z ekonomicky slabých rodin při studiích, předala studentům stipendijní smlouvy pro školní/akademický rok 2016/2017.

Nadace Student byla založena v roce 1996 a od svého vzniku podpořila celkem 529 studentů (včetně letošních).

„O příspěvek ke studiu požádalo celkem 23 studentů. Všechny žádosti byly schváleny jako odůvodněné a splňující všechny předpoklady pro získání stipendia. Celkový objem finančních prostředků, který byl pro školní/akademický rok 2016/2017 schválen činí dvě stě tisíc korun. Tato částka je zcela pokryta darem statutárního města Mostu (150 tis. Kč) a dotací statutárního města Mostu (50 tis. Kč z daru společnosti Severočeské doly, a.s.),“ informoval místopředseda správní rady nadace Kamil Dominik Slapnička.

Nadace uděluje studentům denního studia na střední, vyšší odborné nebo vysoké škole příspěvek ve výši 500 – 1 200 Kč měsíčně, a to s ohledem na prospěch studenta a náročnost oboru studia. Student přitom může studovat v Mostě, mimo Most i v zahraničí.

„Mezi stipendisty jsou například i studenti Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Praha, student Matematicko–fyzikální fakulty Univerzity Karlovy Praha, studentky Vysoké školy umělecko průmyslové Praha, ze středoškoláků si pozornost zaslouží student lesnické školy v Písku a studenti dalších technických oborů. Standardně jsou každoročně podpořeni studenti humanitních oborů, veřejné správy a gymnazisté,“ dodal Dominik Slapnička.

Základní podmínkou získání příspěvku je ekonomická slabost rodiny studenta, kterou je třeba doložit. Podmínkou jsou také dosavadní velmi dobré studijní výsledky, maximální studijní průměr 2,0.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!