Krajská zdravotní uspořádala Mostecké Oftalmologické Setkání tradiční MOSt2019

0
609

Oční oddělení Nemocnice Most uspořádalo regionální konferenci nazvanou Mostecké Oftalmologické Setkání tradiční (MOSt).

„Cílem představenstva a managementu společnosti Krajská zdravotní je rozvoj všech pěti nemocnic, tedy i mostecké. To znamená velké investice, které realizujeme díky významné investiční finanční podpoře Ústeckého kraje, našeho jediného akcionáře, a důslednému využívaní dotačních titulů. Musím vyzdvihnout, že ve všech pěti nemocnicích v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově se nám podařilo získat na všech zdravotnických pracovištích akreditaci na základě splnění akreditačních standardů Spojené akreditační komise. Nemocnice v Mostě ji získala letos v květnu, za což patří velké poděkování vám všem zaměstnancům, kteří jste se na dosažení nelehkého cíle podíleli. Rovněž děkuji panu primáři mosteckého očního oddělení Radomíru Machovi za pravidelné pořádání této konference, během které si oftalmologové z regionu vyměňují své zkušenosti,“ uvedla Jitka Hanousková z Krajské zdravotní, která na konferenci zastupovala předsedu představenstva Jiřího Nováka.

„Moderní laserový přístroj ocení především naši diabetičtí pacienti,“ uvedl primář mosteckého očního oddělení Radomír Mach, který poděkoval představenstvu společnosti Krajská zdravotní, které rozhoduje o nákupu nových přístrojů na jednotlivá zdravotnická pracoviště, za plánovaný nákup nového přístroje pro oční oddělení.

Mosteckému Oftalmologickému Setkání 2019 předcházelo doškolovací setkání pro mladé oftalmology před atestací MOdoMo. Lékaři vyslechli osm podrobných přednášek, jež jim pomohly s teošretickou přípravou k specializační atestaci. Následující den v prostorách hotelu Cascade proběhl maraton osmnácti přednášek věnující se přednímu i zadnímu segmentu oka, zároveň i dětským pacientům. Velkého ohlasu dosáhly přednášky vzácných hostů – prof. MUDr. Milana Izáka, PhD. FEBO ze Slovenska, prim. MUDr. Pavla Stodůlky, Ph.D., FEBOS-CR, prim. MUDr. Jiřího Cendelína, CSc. a doškolovací přednáška prim. MUDr. Michala Janeka. Byla uvedena videoprezentace prof. Izáka z operace atypického šedého zákalu u šestiměsíční pacientky, postup zjednodušující manipulaci s pacientem při operaci šedého zákalu pomocí Femtomatrix – ultrarychlého laseru prim. Stodůlky. Stejný autor ve své videosekvenci umožnil nahlédnout na jeho léčbu vysokého astigmatismu rotací intrastromální lentikuly, úspěšnou operaci, jíž provedl jako první na světě na živém pacientovi (první teoretické práce publikoval letos v létě prof. Hjortdal z Dánska). Po sérii mosteckých přednášek byla „třešničkou na dortu“ přednáška mostecké MUDr. Lucie Hartmannové o druhotných kataraktách, kterou před měsícem excelentně obhájila svou atestaci. Součástí Mosteckého Oftalmologického Setkání byla i výstava firem, jež dodávají přístroje umožňující lépe a efektivněji vyšetřovat a ošetřovat oční pacienty.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!