Kriminalisté stíhají dealery drog

0
619

Policisté mosteckého toxi týmu odhalili několik dealerů drog a vyšetřovatel je obvinil z trestných činů v rámci akce CORLEONE, na které pracují několik měsíců. Vyšetřovatel stíhá z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy muže ve věku 28 let, který prodával loni marihuanu zájemcům poblíž objektu Jalta v Mostě a to nejméně ve 45 případech.

Ze stejného přečinu a navíc z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu je stíhán 28letý muž z Mostu. Ten canabis prodal několika osobám v desítkách případů v ulici Jana Kubelíka. Policisté u něj začátkem března provedli domovní prohlídku. V krabici byly nalezeny plastové sáčky s rostlinným materiálem o hmotnosti 34 gramů, houbičky a tablety. Zajištěné věci byly odeslány na odbornou expertizu. Podle kriminalistů měl obviněný marihuanu dodávat dalším obviněným dealerům.

Zatím třetím obviněným v akci CORLEONE je 22letý muž z Mostu. Mostečan měl drogu distribuovat v loňském roce i letos a to ve stovce případů. Marihuanu obstarával a následně prodával za různé finanční částky, někdy ji poskytoval i zdarma na předem smluvených místech, většinou v místě svého bydliště v ulici Růžová, nebo se se zájemci o marihuanu setkával poblíž bývalého objektu Jalta

Trojice obviněných je stíhána na svobodě. Obviněným hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest odnětí svobody. Kriminalisté nevylučují další obvinění v rámci této akce.

Marihuanou zásoboval dalšího dealera
Nejméně 600 gramů marihuany měl dle šetření kriminalistů toxi týmu mostecké policie prodat v období 11 měsíců loni i letos 26letý muž z Mostu. Drogu prodával v ulici Jana Kubelíka jinému dealerovi, který byl obviněn též za distribuci marihuany v rámci akce CORLEONE. Podezřelý byl obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

 

Pervitin prodával v Meziboří
Mostečtí kriminalisté ve spolupráci s policisty policejní stanice Meziboří šetřili podezření z distribuce drog a na základě výsledků šetření obvinili minulý týden z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 21letého muže z Meziboří. Ten dle policistů měl loni i letos v obci Meziboří na přesně nezjištěných místech obstarat a poté poskytnout za peníze i zadarmo pervitin v několika případech.

Loni byl za dealerství odsouzen, drogu prodával i nadále
Marihuanu měl dle mosteckých kriminalistů prodávat 41letý muž z Mostu. Ten nyní čelí obvinění ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vyšetřovatel ho stíhá za zločin, neboť byl již za stejné jednání v roce 2015 odsouzen. Muž měl prodat nejméně v 50 případech nejméně 250 gramů omamné látky a to v ulici Budovatelů. Obviněnému hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!