Rybáři vystavují na jimlínském zámku

0
564

Na zámku Nový Hrad odstartovala výstava Českého rybářského svazu (ČRS) o sportovním rybolovu v Ústeckém kraji. Výstavu podpořil Ústecký kraj a koná se pod záštitou hejtmana Oldřicha Bubeníčka. Zahájení výstavy se zúčastnili představitelé kraje českého rybářského svazu. Výstava potrvá do 29. května a poslední dubnový den proběhne na zámku v rámci výstavy „Rybářský den na Novém Hradě“.

„Oceňuji iniciativu rybářského svazu, který přišel s nápadem připravit výstavu o sportovním rybolovu se zacílením na děti a mládež. Výstavu navštíví stovky dětí z městských škol a budou se zde moci seznámit nejen s rybařením, ale budou snad i motivováni k upevnění vztahu k přírodě a k její ochraně,“ řekl v úvodu hejtman Oldřich Bubeníček.

Miloš Urych, předseda Českého rybářského svazu za Severočeský územní svaz, seznámil přítomné s historií i současností rybářství v Ústeckém kraji a všechny zúčastněné pozval k prohlídce výstavy. Poděkoval Ústeckému kraji za podporu projektu a vedení zámku Nový Hrad za poskytnuté prostory.

Několika pěveckými, recitačními i tanečními vystoupeními zahájení výstavy obohatily děti ze ZŠ a MŠ Žalany.

Během slavnostního otevření výstavy byla oceněna Barbora Schneiderová, učitelka v ZŠ a MŠ Žalany, která zabezpečila kulturní vystoupení během akce, udělením čestného uznání ČRS. Barbora Schneiderová byla v minulém týdnu oceněna ministryní školství cenou Zlatý Ámos – český jazyk. Tato cena byla letos udělovaná poprvé a pro Ústecký kraj to je za dobu existence ocenění Zlatý Ámos poprvé, kdy získal tuto profesní cenu kantor z Ústeckého kraje. „Ámosce“ Barboře Schneiderové poblahopřál i hejtman Oldřich Bubeníček.

Ústecký kraj podpořil tuto akci zafinancováním autobusové dopravy pro 50 základních škol z Ústeckého kraje, jejichž žáci se pojedou na výstavu o sportovním rybolovu v průběhu celého akce podívat. Výstavu tak zhlédne na 2 000 dětí.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!