Matylda nabídne zázemí návštěvníkům tří velkých akcí

0
176

Rekreační areál Matylda projde první zářijový víkend zátěžovým testem. Nabídne totiž zázemí návštěvníkům tří velkých sportovních akcí. Autodrom v těsném sousedství Matyldy hostí ve dnech 1. a 2. září 26. ročník evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, samotný rekreační areál přivítá v sobotu 1. září účastníky a doprovod 3. ročníku Gigathlon Czech Republic a v neděli 2. září účastníky 5. ročníku mistrovství ČR v silničním vytrvalostním závodu na in-line bruslích Open Vršanská uhelná maraton.

Technické služby města Mostu, ktré areál Matyldy provozují, očekávají o víkendu návštěvu tisíců závodníků, doprovodných týmů, fanoušků a diváků.

„Vyhradíme dostatečné plochy pro parkování vozidel a početný pořadatelský tým tak, aby se vše zvládlo bez problémů a chaosu. Pochopitelně – zejména v sobotu – půjde o výrazný přetlak návštěvníků areálu Matyldy. Prosíme proto obyvatele okolních domů o trpělivost a shovívavost. Samotné návštěvníky pak o ukázněnost a disciplínu. Je třeba, aby striktně dodržovali pokyny pořadatelů. Jen tak se dá zabránit případným komplikacím,“ apeluje na všechny, kteří na Matyldu dorazí, ředitel technických služeb Pavel Hlaváček.

Za stání vozidel na zpevněné asfaltové ploše za kruhovým objezdem vedle příjezdové cesty na Matyldu se parkovné nevybírá, parkovací plochy v samotném areálu Matyldy jsou zpoplatněny.

Czech Truck Prix navštěvují každoročně desítky tisíc fanoušků motoristického sportu z České republiky i řady evropských a mimoevropských zemí. Matylda jim poskytne část parkovacích ploch, k dispozici mají i parkoviště na diváckém svahu autodromu. „Navazujeme na spolupráci s technickými službami, která se nám osvědčila už při dubnové premiéře šampionátu ADAC GT Masters. Je to pomoc, jež nám organizačně i kapacitně výrazně pomůže. Stejně jako v dubnu se autodrom postará o organizaci akce, technické služby zajistí parkovací plochu, tábořiště, provoz WC, umýváren a úklid odpadů v areálu Matyldy,“ vysvětlil výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.

Gigathlon je závod jednotlivců, dvoučlenných a pětičlenných týmů v pěti disciplínách (plavání, silniční kolo, horské kolo, In-line brusle, běh) především pro amatérské sportovce. Letošní účast bude rekordní, zatím se přihlásilo 464 mužů a žen. Po dvou letech, kdy měl závod zázemí v okolí jihočeského jezera Lipno, se přesouvá na sever Čech. Kromě mostecké Matyldy bude sportovce hostit také areál vodních sportů v Račicích na Litoměřicku.

Vedle hlavního vytrvalostního závodu na 42 kilometrů kolem vodní nádrže Matylda mistrovství Open Vršanská uhelná maraton zahrnuje i závod na 12 kilometrů Mosteckej tucet a dětské závody v délce 500 až 3 000 metrů. Návštěvníci se mohou těšit také na promo akci Českého svazu kolečkového bruslení (ČSKB). Vyslechnou si informace o bezpečnosti, mohou se zúčastnit zdarma výuky bruslení, pro děti budou připraveny soutěže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!