Modelky zavítaly do nemocnic v rámci charitativní akce

0
1824

Přední české modelky zavítaly do Krajské zdravotní v rámci charitativní akce „Krása pomáhá dětem“. Jedná se o největší charitativní akci, která již po jedenácté přináší dary dětským oddělením. Záštitu nad letošním ročníkem převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Za jedenáct let konání charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“ se organizátorce Lence Kocmanové Taussigové podařilo vybrat 3,5 milionu Kč. Akci ve prospěch dětí hospitalizovaných v nemocnici se rozhodla realizovat téměř dva roky po soutěži krásy. „Neustále jsem se sama po České republice zúčastňovala charitativních projektů a v Ústí nad Labem se žádná módní charitativní přehlídka nekonala. Každý rok mám radost z toho, že se mi podařilo někomu pomoci,“ uvedla Lenka Kocmanová Taussigová.

Na dětská oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem zavítaly české krásky, aby předaly malým pacientům v rámci charitativní módní přehlídky „Krása pomáhá dětem“ drobné dárky. Poté se krásky přesunuly do Sportcentra Sluneta na Klíši, na slavnostní galavečer, jehož výtěžek letos putuje na dětská oddělení ústecké Masarykovy nemocnice a teplické nemocnice. Organizátorkou akce je Lenka Kocmanová Taussigová (Miss sympatie ČR 2002). „Finanční prostředky na rekonstrukci pavilonů nemocnic a nákup drahé zdravotnické techniky ve větší míře získáváme z vypsaných dotačních titulů ministerstva zdravotnictví nebo z evropských fondů. O to více si vážíme, když se naši společnost rozhodnou podpořit soukromé osoby. Právě díky vám můžeme každoročně zlepšovat komfort hospitalizovaných malých pacientů. Vaše podpora má pro naši společnost velký význam,“ zdůraznil předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák. Modelky letos měly možnost vidět dětský pavilon po první etapě rekonstrukce, která proběhla v druhé polovině loňského roku. Navštívily nový dětský stacionář a zavítaly i na novorozenecké oddělení.

Do Masarykovy nemocnice poputuje částka ve výši 350 tisíc korun. Sto padesáti tisíci se podílela nadace ČEZ. Za získané peníze nemocnice pořídí přístroj „CoughtAssist“. Jedná se o takzvaného kašlacího asistenta pro malé pacienty. „Přístroj důkladně odstraňuje sekret z dýchacích cest u dětí, které nedokáží efektivně vykašlávat. Za zbylé peníze dovybavíme dětský pavilon, jehož část prošla v loňském roce rekonstrukcí,“ uvedl ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. Josef Liehne.

Dětské oddělení teplické nemocnice získalo šek na sto tisíc korun. „Finanční prostředky využijeme na dovybavení dvou pokojů pro dětské pacienty s doprovodem a novorozeneckou stanici intermediární péče,“ řekl ředitel zdravotní péče Nemocnice Teplice Tomáš Hrubý.
zpravodajství

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!