Na hokejovou scénu nastoupí „Mostečtí Lvi“

0
3518

Hokejové fanoušky zastihla těsně před prázdninami překvapivá zpráva: Město Most si založilo svůj „Mostecký hokejový klub s.r.o.“ Jeho činovníci nelení – klub už má své logo, název i kompletní hráčský tým. Mostecký (dospělý) hokej dostal jméno „MOSTEČTÍ LVI“ a začne hrát z úrovně krajského přeboru.

K založení nového hokejového klubu přistoupilo město Most poté, co mu došla trpělivost s dlouhodobými problémy v soukromém hokejovém klubu HC Most (dospěláci). Před prázdninami odsouhlasili zastupitelé založení nové společnosti a začalo se pracovat na sestavení hráčského, trenérského a organizačního týmu. „Mostecký seniorský hokej má za sebou velké problémy. Letos navíc sestoupil do druhé ligy, ačkoliv jsme byli ubezpečováni, že zůstane v první lize. Město už nechce dávat peníze do soukromého klubu, který nemá výsledky,“ řekl po červnovém zasedání městského „parlamentu“ zastupitel Vladimír Kubík.

V těchto dnech se již Mostecký hokejový klub může pochlubit novým logem v modrobílé barvě, jménem týmu Mostečtí lvi a pětadvaceti hráči. „Kluci už od prvního srpna trénují. Byl jsem se na ně podívat a mám z nich radost. Krajský přebor je především o tom, že se hraje hlavně srdcem. I proto věřím tomu, že kluci se v blízké budoucnosti přesunou do vyšší soutěže,“ říká jednatel společnosti Mostecký hokej s.r.o. Vladimír Kubík. Na otázku, proč právě Mostečtí Lvi, odpovídá: „Jednak má město Most lva ve svém znaku a jednak tento název nenechá nikoho na pochybách, že má co do činění s odhodlaným týmem.“

Mostecké Lvy trénuje Kamil Kašťák spolu s Vladimírem Šafnerem. Samotná soutěž by měla začít na přelomu září a října. „Naši skupinu krajského přeboru bude hrát osm týmů. Budou to tradiční soupeři, kteří hráli druhou ligu a z finančních důvodů museli sestoupit do nižší soutěže,“ dodává Vladimír Kubík. V základní části sezóny se na úrovni krajského přeboru odehraje osmadvacet zápasů, z toho čtrnáct na mosteckém zimním stadionu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!