Obrnice se „skamarádí“ se Stollbergem

0
1004

Obrnice budou mít partnerské město – saský Stollberg s více než jedenácti tisíci obyvateli. Delegace zástupců obou měst se zúčastní výměnných pobytů, kulturních a společenských akcí či odborných konferencí.

„Dohodli jsme se se starostou Stollbergu Marcelem Schmidtem, že využijeme možnosti požádat o příspěvek ze Společného fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří/Erzgebirge, který nám pomůže s financováním projektů. Letos budeme žadateli my, v příštím roce Stollberg,“ uvedla obrnická starostka Drahomíra Miklošová. Jako první přijedou do Obrnic 30. dubna stollberští hasiči. Zúčastní se zde velké soutěže pro všechny věkové kategorie, kterou pořádají jejich obrničtí kolegové.

V kulrutním domě ve Stollbergu bude k vidění výstava výtvarných prací žáků obrnické základní a mateřské školy, v obrnickém Integrovaném centru volnočasových aktivit se zase místní obyvatelé seznámí s uměním saských dětí. Připravují se také výměnné pobyty učitelek mateřských škol. „Ve Stolbergu mají čtyři školky, jedna z nich se věnuje také dětem s handicapem, stejně jako ta naše. Takže pedagožky si mohou kromě jiného vyměnit zkušenosti právě z této oblasti,“ upřesnila starostka. Upozornila také na připravovanou odbornou konferenci, kde zástupci obou radnic, poskytovatelů sociálních služeb či neziskových organizací pohovoří o svých zkušenostech s národnostními menšinami. „U nás řešíme integraci Romů, kteří v Obrnicícíh tvoří téměř polovinu obyvatel. Ve Stolbergu vzniklo nedávno centrum pro uprchlíky ze Sýrie, Afghánistánu, Iráku a dalších zemí. I oni se učí sžívat s lidmi jiných tradic, zvyků či vyznání. Myslím tedy, že konference bude velmi přínosná, můžeme se vzájemně inspirovat,“ doplnila Miklošová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!