Po seriálech Rapl a Most! se v Ústeckém kraji natáčí minisérie Sever

0
355

Šestidílná minisérie pod režisérskou taktovkou zkušeného Roberta Sedláčka bude mít televizní premiéru sice až na podzim letošního roku, ale již nyní se po celém území Ústeckého kraje natáčejí její díly. První klapka padla již v prosinci 2018 a dotočeno by mělo být do května 2019. Natáčelo se a natáčet se bude především v Bílině a také v Ústí nad Labem, Děčíně, Teplicích či Litoměřicích.

Do hlavní role obsadil režisér zkušeného Jiřího Mádla, který hraje kriminalistu. „Ten se snaží vyřešit reálné kauzy, které se tu před lety staly. Jednou z nich je kauza solární elektrárny z roku 2010, která je vlastně hlavní dějovou linkou,“ uvedl producent Petr Bílek.

Jiří Mádl si roli tichého kriminalisty, který bojuje za spravedlnost, užívá. „Hraju Petra Svobodu, který pracuje původně na úřadě. Už tam se mu ale nelíbí některé praktiky a chtěl by je napravovat. Trpí až chorobnou touhou po spravedlnosti a s příchodem k policii mu tato vlastnost přinese ještě víc problémů, než měl na úřadě,“ odtajnil Mádl během novinářského dne svou postavu.

Děj je zasazen do Bíliny, kde hlavní hrdinové minisérie žijí i pracují. „Bílina není jen pouhým městem, Bílina je životní styl. Je to neuvěřitelné místo. Fascinuje mě okolí a nedaleký kopec Bořeň,“ rozpovídal se Mádl o natáčení.

Po seriálu Rapl 2 a Most! se tak Ústecký kraj opět stal oblíbenou lokalitou pro natáčení produkce České televize. Velkou zásluhu na tom má Filmová kancelář Ústeckého kraje. „Kromě Severu se v regionu vystřídala německá produkce s filmem The Wall. Perličkou bylo, že se štáb Severu s německou produkcí střídal na jedné lokaci během několika hodin,“ prozradila Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

V kraji se točí také film Atlantic Crossing, seriál BBC World on Fire, točili zde studenti FAMU. V nejbližších dnech se bude natáčet dokumentární film o Antonínu Kratochvílovi a na jaře pak celovečerní film Ondřeje Trojana Bourák.

Je možné, že se v Ústí bude točit i další film režiséra Dana Svátka, jehož úspěšný snímek Úsměvy smutných mužů mohli diváci vidět v ústecké předpremiéře. Je rozjednáno několik filmových projektů režisérů Šmídmajera, Jiráského a dalších. „Máme velkou radost, že se k nám filmaři vrací i na základě skvělých zkušeností z našeho regionu. Naprosto skvělý servis poskytla a poskytují města Most (Most!), Ústí nad Labem (Rapl 2), Bílina (Sever), Kytlice (Úsměvy smutných mužů), náš integrovaný záchranný systém, další města obce a organizace (Psychiatrická léčebna Petrohrad) a řada další. Filmování do regionu přineslo přes desítku milionu korun na různých službách, nebo nájmech za lokace,“ konstatoval Zdeněk Matouš, náměstek pro regionální rozvoj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!