Porušené paragrafy (20. týden)

0
1020
Sprejer „vyzdobil“ nádraží

LITVÍNOVSKO – Neznámý sprejer řádil na litvínovském nádraží. „Neznámý pachatel tento týden v obci na Litvínovsku posprejoval barvou nádražní budovu a další okolní budovy a zařízení. Neušetřil ani autobusovou zastávku a reklamní tabuli u silnice,“ informovala o případu policejní mluvčí Ludmila Světláková. Poškozené dráhy vyčíslily škodu na částku 50 tisíc korun, další škoda je předmětem šetření litvínovské policie, která se případem zabývá.

Za pervitin pět let

MOST – Vyšetřovatel mostecké policie stíhá 23letého muže z Mostu, kterého obvinila z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podle kriminalistů, kteří se případem zabývali, měl obviněný Mostečan v mostecké ulici Václava Talicha obstarat a následně zdarma poskytnout přesně nezjištěné množství psychotropní látky metamfetaminu. Stíhaný muž je vyšetřován na svobodě a v případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Opilec nemohl zaparkovat

LITVÍNOV – Na řidiče pod vlivem alkoholu narazila hlídka v obci Janov. Muž po půlnoci měl problém zaparkovat své vozidlo. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla opakovaně pozitivní a ukázala na hodnotu 1,8 promile alkoholu v dechu. Dvaačtyřicetiletý řidič byl obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky. Další jízdu mu policisté řidiči zakázali. Věc nyní šetří ve zkráceném přípravném řízení.

„Čórnul“ batoh

MOST – Mostečtí policisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu 29letého muže z Meziboří. Ten měl již v dubnu Na zastávce městské hromadné dopravy přistoupit k 64letému muži, kterého neznal a který měl na zemi položený batoh a kufřík s nářadím. „Obviněný ho nejprve požádal o cigaretu, a když mu muž vyhověl a ještě mu i připálil, tak obviněný vzal náhle do rukou batoh a nechtěl ho pustit a s poškozeným se o něj chvíli přetahoval. Nakonec se obviněnému podařilo zavazadlo poškozenému z ruky vytrhnout a z místa činu utekl,“ popsala případ policejní mluvčí Ludmila Světláková. Poškozený měl v batohu potraviny, peněženku, doklady, osobní dokumenty a další drobnosti. Policie odcizené věci zajistila. Obviněný je stíhán na svobodě.

Holit se nebude

MOST – Na nákup „za pět prstů“ přišel 32letý muž z Mostu. V jednom mosteckém supermarketu si mezi regály schoval pod svoji bundu holicí strojek v hodnotě 1 299 korun. Neměl ale v úmyslu za věc zaplatit a poté, co prošel pokladnami, ho chytili pracovníci prodejny a lapku předali policii. Muž nekradl poprvé, už v minulosti přišel do křížku se zákonem a byl odsouzen. Muž byl obviněn z krádeže a věc se řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Pokácel smrk

LITVÍNOVSKO – Hamerští policisté podezřívají ze spáchání přečinu poškození cizí věci 40letého muže z Litvínovska. Ten měl v Krušných horách v lese koncem dubna pokácet asi dvacetimetrový jehličnatý strom. Obci, která je majitelem pozemku, tak vznikla škoda ve výši pět tisíc korun. Případ policie šetří ve zkráceném přípravném řízení.

Nechtělo se mu za mříže

MOST – Výkon trestu oddaloval 28letý Mostečan. Ten si již v únoru převzal od okresního soudu výzvu k nastoupení trestu, který mu byl soudem uložen a nastoupit měl s ve druhé polovině února. Na to ale „zapomněl“. Okresní soud vydal příkaz k dodání do výkonu trestu. Policie po muži pátrala a vypátrala ho na ulici v Mostě. Následně hledaného Mostečana předala vězeňské službě a obvinila z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!