porušené paragrafy (35. týden)

0
1287
Pozor na rychlost

V minulém týdnu proběhla v okrese Most republiková dopravní akce. „Ta byla zaměřena zejména na kontrolu stanovené rychlosti jízdy vozidel na vytipovaných pozemních komunikacích. Hlídky dopravního inspektorátu kontrolovaly řidiče na silnicích I. třídy, v Mostě, Litvínově a přilehlých obcích. Během akce policisté zastavili ke kontrolám 46 motorových vozidel a zjistili 29 přestupků v dopravě, za které řidičům uložili pokuty ve výši 14 100 korun,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková. Třináct řidičů překročilo povolenou rychlost a vyinkasovalo pokuty ve výši 6 900 korun. Tři osoby nebyly připoutány a u dvou vozidel dopravní policisté odhalili špatný technický stav.

Padělané cigarety

Vyšetřovatel mostecké policie zahájil vyšetřování 26leté ženy z obce na Litvínovsku, která prodávala cigarety bez ochranných kolků. Podle policistů měla žena v provozovně prodejny v místnosti sloužící jako strojovna výtahu skladovat tabákové zboží, z něhož některé bylo opatřeno pravými ochrannými známkami a některé bylo opatřeno padělanými ochrannými známkami cizích států. Jejich prodejem by vznikla na neodvedených daních České republice škoda ve výši 29 tisíc korun. Ženě hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Cizí peníze

Cizími platebními kartami se rozhodl platit sedmatřicetiletý muž z Mostu. Ten měl v Mostě na ulici najít volně pohozenou pánskou peněženku, ve které byly platební karty. S jednou zašel nakoupit cigarety a v několika případech se pokusil o další nákupy i výběry z bankomatů, což se mu již nepodařilo. Kartu i peněženku údajně vyhodil. Policisté muže odhalili na základě dobré osobní znalosti. O tuto portmonku přišel jeden mladý muž z Mostu na přesně nezjištěném místě. V ní měl poškozený doklady, platební karty, peníze i eura, vše v hodnotě 5 100 korun.

Zloděj usnul

Během víkendu se šestadvacetiletý muž z Mostu vypravil krást do mostecké nemocnice. „V pozdně noční době měl vniknout do budovy mostecké nemocnice, ve které se dostal po otevření okna do šaten jednoho z oddělení. V nich násilím překonal dvířka šatních skříněk a odcizil z nich pracovní uniformy, dámské hodinky a další věci, vše v hodnotě 3 750 korun. Aby nebyl nápadný, tak si pracovní oblečení vzal na sebe. Odcizené věci si ukryl v jiné části budovy. Kolem druhé hodiny ranní prošel spojovacím tunelem do další budovy a tam z kartotéky odcizil monitor počítače a klíče. Za pomocí klíčů vnikl do kanceláře vedoucího lékaře a v ní si odložil odcizený monitor. Ze skříně si vzal pánskou košili, kterou si oblékl a našel drobné mince, které se mu hodily. Pak zřejmě zmožen únavou v kanceláři usnul,“ vylíčila noční dobrodružství mladého zloděje policejní mluvčí Ludmila Světláková. Cizího návštěvníka překvapili až v ranních hodinách zaměstnanci nemocnice, kteří přivolali policii. Muž policistům vrátil odcizené věci a skončil na policejním oddělení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!