Primátor a jeho náměstci dostali od studentů „výzo“, měli skoro „samé“

0
247
Na VŠFS dostal vysvědčení od studentů primátor Jan Paparega. (Foto město Most)

Chválíme. Skvělé, jen tak dál. Dobře vy! Prostě pecka. Ale také Makejte na tom.

Žáci a studenti mosteckých škol hodnotili práci vedení města, kterému na konci školního roku vystavili vysvědčení. Vyzkoušeli si tak roli hodnotitele a s pomocí svých učitelů diskutovali o životě města a samosprávě. Vystavená vysvědčení si převzal primátor Jan Paparega na Vysoké škole finanční a správní, náměstek Marek Hrvol na Pedagogickém lyceu a náměstkyně Markéta Stará na základní škole v ulici Jakuba Arbesa.

A jaké hodnocení si vedení města vysloužilo? Veskrze pozitivní, ale podle studentů by nemělo usnout na vavřínech. V hodnocení padlo například: Chválíme. Skvělé, jen tak dál. Dobře vy! Prostě pecka….nebo Makejte na tom.

Hodnocené předměty byly pojmenovány jako ty školní, ale jejich obsah se týkal právě chodu města Mostu. V českém jazyku se proto posuzovala například komunikace s občany, v matematice účelné vynakládání finančních prostředků, v přírodopisu čistota města a veřejných prostranství, v zeměpisu se posuzovala třeba podpora rozvoje města a cestovního ruchu, podpora sportu se skrývala za předmětem tělesná výchova a kultura zase za výtvarnou výchovou a zpěvem.

Žáci, studenti a posluchači nejvíce ocenili například řečnické dovednosti vedení města, dostatek zeleně a upravené parky, divadelní festivaly pro mladé, vyjádřili velkou pochvalu za podporu sportu nebo informační kanály města. Vyslovili ale také přání, aby bylo ve městě moderní kino, knihovna a kulturní dům nebo aby se město ve vybraných lokalitách zaměřilo na nepořádek.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!