Připomínáme si smutnou a tragickou skutečnost – Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

0
264

Památku obětí holocaustu uctili představitelé Ústeckého kraje spolu se zástupci Židovské obce v Teplicích a zástupci statutárního města Teplice u tzv. Kamenů zmizelých rodiny Flusserových. Kameny zmizelých nám připomínají konkrétní místa, kde žili Židé, kteří se stali oběťmi holokaustu a najdete je v mnoha městech napříč celou Českou republikou.

„Je nezbytné připomenout si a vzdát úctu všem obětem holocaustu a snažit se z této tragické historické události poučit. Obzvlášť v době, kdy na evropském kontinentu, bohužel, opět zuří válka,“ vzpomenul při pietě hejtman Jan Schiller a připomněl, že je nezbytné uhájit svobodu a demokracii právě i z úcty k obětem, které za ni položily svůj život.
Kromě něj se piety zúčastnili také Vlastimil Skála, předseda krajského výboru pro kulturu a památkovou péči, Jiří Štábl, primátor města Teplice a člen krajského zastupitelstva, Michael Lichtenstein, předseda Židovské obce Teplice, Tomáš Kraus, bývalý tajemník Federace židovských obcí České republiky a Vitaliy Makonda, člen představenstva Židovské obce Teplice, který přednesl modlitbu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!