Středisko volného času v Mostě hostilo mistrovství světa ve stolních hokejích, Češi byli nejúspěšnější výpravou

0
723
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od čtvrtka do neděle hostilo mostecké Středisko volného času čtvrté mistrovství světa ve stolních hokejích. Na dvě stovky hráčů a hráček se při něm utkaly o tituly ve třech různých formách této hry – v billiard-hockeyi šprtci, v air-hockeyi a v táhlovém hokeji Chemoplast.

Úvod šampionátu obstaraly otevřené turnaje, v nichž startovali především hráči a hráčky z místních klubů a oddílů. K rozehrání jich ale využili i někteří účastníci hlavního programu. V billiard-hockeyovém Poháru United Energy zvítězil Michal Justra (BHC StarColor Most). Při táhlovém hokeji o Pohár OZP byl nejlepší brněnský Patrik Juchelka a v air-hockeyi získal Pohár Europe Direct Most Dmitrij Pavlov z Moskvy.

Mistrovskou část pak zahájil primátor města Mostu Jan Paparega, který měl nad celým šampionátem záštitu. A hned první z turnajů přinesl zklamání české reprezentaci. V billiardhockeyovém turnaji družstev skončila Česká republika až třetí za Švédskem a Polskem. Ve své královské disciplíně si pak Češi spravili chuť v soutěžích jednotlivců.

V kategoriích mužů i žen jim patřilo kompletní medailové pořadí. Dramatický byl hlavně souboj mezi muži, kde se po osmi letech radoval z druhého titulu Martin Kučera (SHL SDS Exmost Brno). Mezi juniory zvítězil Jan Pekkala. Ten zúročil zkušenosti z českých soutěží a vybojoval pro Finsko historicky první šprtcové zlato.

Plánovaný útok na tři air-hockeyové tituly museli Rusové zredukovat ještě před odjezdem do Mostu. Na poslední chvíli totiž svou účast zrušila největší favoritka Kristina Kazatskaja z Petrohradu. Ve finále soutěže družstev nakonec podlehli Rusové domácí reprezentaci. Ještě dramatičtější byl souboj o bronz, kdy nečekaný úspěch měli na dosah Maďaři. O jediný bod prohráli se Slovenskem. Air-hockey přinesl velkou radost mosteckým. Mezi ženami triumfovala Kateřina Doležalová (Lejdýs Most). K juniorským titulům z mistrovství republiky a Evropy přidal Lukáš Doležal (Black Sharks Most) nyní i juniorský titul z MS. Favorizovaní Rusové se mohli radovat alespoň v kategorii mužů díky Dmitriji Pavlovovi.

Jestliže Češi úspěch na mistrovství tradičně poměřují výsledky billiard-hockeye a Rusové airhockeye, pro Slováky je v poslední době hlavním medailovým zdrojem táhlový hokej Chemoplast. V Mostě získali tři medailová umístění, včetně zlata Branislava Skočka v kategorii mužů. Celkově byli ale i v této disciplíně nejúspěšnější domácí, a to i díky výraznému příspěvku mosteckých. Hrající kapitán Ondřej Černý (Černí Zlobři) dovedl svůj tým k obhajobě titulu. V družstvu dostal příležitost také mostecký junior Lukáš Doležal.

Nejúspěšnější výpravou byla mezi čtrnácti zastoupenými zeměmi česká reprezentace. K úspěchům v jednotlivých disciplínách přidala i tři ze čtyř prvenství ve víceboji. Vedle reklamních partnerů se na financování akce podíleli také statutární město Most a Ústecký kraj. Organizačně ji zajistil Billiard-hockey club Most ve spolupráci se Střediskem volného času Most. Pořadatelskou štafetu od nich převzali Slováci, kteří budou pořádat mistrovství Evropy v roce 2018.

Výsledky 4. MS ve stolních hokejích:

Billiard – Hockey (šprtec) – Družstva: 1. Švédsko, 2. Polsko, 3. Česká republika. Muži: 1. Martin Kučera, 2. Jaromír Procházka (oba ČR, SHL SDS Exmost Brno), 3. Miloslav Mach (ČR, WIP Reklama Dobrá Voda u ČB). Ženy: 1. Petra Zajíčková (ČR, BHK Orel Boskovice), 2. Marcela Kabrdová (ČR, BHL Žďár. nad Sázavou), 3. Petra Mátlová (ČR, BHC CorroTech Radošovice). Junioři: 1. Jan Pekkala (Finsko, Gunners Břeclav), 2. Simon Kaňa (ČR, Gunners Břeclav), 3. Patrik Tirpák (ČR, Fluke Kohoutovice)

Air –Hockey – Družstva: 1. Česká republika, 2. Rusko, 3. Slovensko. Muži: 1. Dmitrij Pavlov (Rusko, Moskva), 2. Martin Kučera (ČR, SHL SDS Exmost Brno), 3. Matěj Šanoba (ČR, BHC StarColor Most). Ženy: 1. Kateřina Doležalová (ČR, Lejdýs Most), 2. Michaela Chlebanová (Slovensko, Trenčín), 3. Marcela Kabrdová (ČR, BHL Žďár nad Sázavou). Junioři: 1. Lukáš Doležal (ČR, Black Sharks Most), 2. Jan Pekkala (Finsko, Gunners Břeclav), 3. Jan Kusý (ČR, Black Sharks Most).

Táhlový hokej Chemoplast – Družstva: 1. Česká republika, 2. Slovensko, 3. Švédsko. Muži: 1. Branislav Skoček (Slovensko, Bratislava), 2. Jaromír Foltýn Sen. (ČR, SennyOři), 3. Michael Gellerstam (Švédsko, Lund). Ženy: 1. Marcela Kabrdová (ČR, BHL Žďár nad Sázavou), 2. Kateřina Doležalová (ČR, Lejdýs Most), 3. Alexia Chlebanová (Slovensko, Trenčín). Junioři: 1. Lukáš Doležal (ČR, Black Sharks Most), 2. Simon Kaňa (ČR, Gunners Břeclav), 3. Jan Kusý (ČR, Black Sharks Most).

Víceboj – multitable Hockey – Družstva: 1. Česká republika. Muži: 1. Martin Kučera (ČR). Ženy: 1. Marcela Kabrdová (ČR). Junioři: 1. Jan Pekkala (Finsko).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!