Studenti, přijďte do knihoven!

0
100

Vysoká škola finanční a správní v Mostě navázala vzájemnou spolupráci s Městskou knihovnou Most. Ta se opírá o užitečnou tradici spojení škol a knihoven, ať už oficiálně deklarovanou či jen zkušenostní a praktickou.

Prioritní snahou obou spolupracujících stran je nabídnout a zajistit adekvátní podporu studujícím a pedagogům. Příkladem může být možnost využití dostupných dokumentů v Městské knihovně Most, pokud nejsou k dispozici v knihovně školy, nebo i možnost využívání meziknihovních výpůjčních služeb.

K tomu by měly sloužit i seznamy studijní literatury pro jednotlivé předměty, poskytnuté knihovně vyučujícími VŠFS tak, aby se dle vzájemné domluvy a finančních možností alespoň základní studijní dokumenty mohly objednat i pro fond Městské knihovny Most.

„Základní propojení obou institucí představuje výhodná poloviční sleva na registračním ročním poplatku knihovny pro studenty a pedagogické pracovníky.  Ovšem i bez legitimace jsou dveře knihovny otevřeny dokořán, prostoru pro studium nebo potkávání je v knihovně dost,“ uvedl Miroslav Bünter z Městské knihovny v Mostě.

Součástí služeb je také on-line katalog Městské knihovny Most na školním webu. Informace o dokumentech, získané vyhledáváním v on-line katalogu, a možnost si z osobního účtu objednat například službu odložení dokumentu na poličku, by tak v případě potřeby měly být pro šikovné studentky a studenty VŠFS takřka standardem.

„Je pravdou, že literatury pro vysokoškolské studenty zřejmě bude více k dispozici ve vysokoškolské knihovně, protože ta má jiné zaměření než knihovna veřejná. Nicméně i tak se zdá, že cestu do mostecké knihovny nachází stále více studentů. A nemusí to být čistě jen ze studijních důvodů. Mozek přece občas potřebuje „přepnout“ na jiné kategorie, než jsou otázky z oblasti bezpečnosti, práva či marketingu,“ dodává Miroslav Bünter.

Fungovat to bude ale i naopak. Knihovna VŠFS je otevřena i pro veřejnost, takže studenti jiných škol, příznivci Univerzity třetího věku či věční zvídavci si správnou adresu a cestu do knihovny VŠFS určitě také najdou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!