V mezinárodním tenisovém turnaji juniorů bodovaly Češky

0
1830
????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Na tenisových dvorcích v Mostě se uskutečnilo několikadenní Mistrovství Evropy juniorů do 14 let. Akce se zúčastnilo 82 chlapců a 84 dívek ze 42 zemí.

Turnaj byl slavnostně zahájen za přítomnosti hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, primátora města Mostu Jana Paparegy, prezidenta Českého tenisového svazu Ivo Kaderky, a viceprezidenta Českého tenisového svazu a předsedy pořádajícího klubu.Jaroslava Tačnera.

Na antukových dvorcích se za vysokých teplot odehrálo 306 utkání a diváci viděli krásný tenis v podání talentovaných juniorů a juniorek. V mezinárodním turnaji se neztratily ani české barvy. Domácí výpravě se dařilo, když získala čtyři cenné kovy.

Zlato a titul mistryně Evropy vybojovala Linda Nosková ve dvouhře, když ve finále udolala evropskou jedničku Schneyderovou z Ruska. Druhou zlatou přidala Linda Nosková po boku Lindy Fruhvirtové ve čtyřhře dívek a ve stejné disciplíně získaly ještě bronz Agáta Černá a Barbora Palicová, která je odchovankyní mosteckého tenisu a ve dvouhře se probojovala mezi posledních osm hráček. Stříbrnou medaili přidali na závěr chlapci Matthew Donald a Hynek Bartoň ve čtyřhře.

Česká republika byla vyhlášena delegátkou Tennis Europe Nadjou Koran nejlepší zemí mistrovství a pořadatelé obdrželi trofej za perfektní organizaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!