Velebudický vodovod dosloužil

0
741

Starý a poruchový vodovod se začne od září opravovat v mostecké průmyslové oblasti ve Velebudicích.

Vodovod opravuje Severočeská vodárenská společnost v části Dělnické ulice u Euromontu jako další z plánovaných investičních akcí roku 2016. „V rámci naší zahajované investiční akce bude zrekonstruován nevyhovující úsek vodovodu v délce 234 metrů, který zásobuje některé průmyslové objekty v městské části Velebudice. Z letošní částky na investice 1,27 miliardy korun dáváme téměř 80 procent, tedy zhruba sto milionů korun, právě na obnovu vodohospodářského majetku společnosti,“ uvedl generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti Bronislav Špičák.
Starý vodovod, který by měl po obnově bezproblémově zásobovat vodou zdejší průmyslové podniky, ale i další objekty, je z roku 1978. Vodovod prochází jak zelení, tak chodníkem, ale i komunikací. Je zasazený v hloubce až tři metry. „Je ve špatném technickém stavu a poruchový, proto Severočeská vodárenská rozhodla o jeho rekonstrukci. V souběhu vedená kanalizace je v dobrém stavu a výměnu nevyžaduje,“ uvedl k opravě tiskový mluvčí společnosti Jiří Hladík.

Stavba se provede převážně v otevřeném paženém výkopu. Nový vodovod bude pak uložen v mnohem menší hloubce. A to maximálně do 1,5 metru. „V místech, kde se kříží komunikace, použijeme bezvýkopovou metodu, – řízený protlak za použití potrubí průměru 160 mm v délce 15,5 metrů, uloženého do ocelové chráničky. Součástí stavby je přepojení stávajících osmi domovních vodovodních přípojek na trase a napojení na navazující řady,“ popisuje postup prací mluvčí vodohospodářské společnosti Jiří Hladík s tím, že na závěr se obnoví všechny dotčené povrchy a uvedou do původního stavu. „Stavební práce by měly začít v nejbližších dnech a podle harmonogramu by měly skončit do konce října,“ upřesnil ještě Jiří Hladík.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!