Martin Maxa: „Nejsem děvka prodejná! Podpořím kamaráda…“

0
696

Na předvolebním mítinku volebního hnutí ÚSVIT se chystá vystoupit zpěvák Martin Maxa. Proč se rozhodl podpořit právě tento subjekt? Jak se vyrovnává s útoky na internetu, kde ho pisatelé tvrdě osočují a nazývají prodejnou děvkou? Na to jsme se zeptali samotného zpěváka.

Proč jste se rozhodl vystoupit právě na mítinku (či demonstraci) hnutí Úsvit?

Důvodem je můj kamarád Martin Láter, který za Úsvit kandiduje a jehož chci tímto svým krokem v nadcházejících volbách podpořit.

Můžete prozradit proč?

Kvůli jedné události, která se stala v průběhu devadesátých let a která jej nejlépe charakterizuje.

Prozradíte nám onu „událost“?

Na Mostecku operovala skupina grázlů, kteří se v průběhu devadesátých let vyprofilovali (s tichou asistencí místní policie) v poměrně slušnou mafiánskou organizaci, v jejímž portfoliu bylo především vydírání, lichva, výpalné a s tím vším související mrzačení lidí. Tehdy jsem v Litvínově provozoval hudební klub a sám jsem mnohokrát čelil jejich nátlaku. Při jednom z takových „nájezdů“ na můj klub došlo ke konfliktu, během něhož na mě jeden z těchto grázlů vytáhl pistoli, namířil na hlavu a vystřelil. Naštěstí se ale úplně netrefil a kulka mě jen škrábla na temeni. Krátce po tomto incidentu mě tedy odvezli do nemocnice, kde mi ránu zašili a bylo z toho nakonec jen bolení hlavy. V následujícím dni jsem pak podal na pachatele trestní oznámení. Jedním ze svědků této události byl právě Martin Láter, který mé trestní oznámení svědecky doložil.

Co se dělo potom?

Poté se začaly dít věci obvyklé. Výhrůžky, zastrašování, vydírání, zkrátka vše, co má přimět svědka, aby raději na vše zapomněl. Sám jsem si tím prošel, takže mi můžete věřit, že tohle není žádná procházka růžovým sadem. Takže jsem se nedivil, že většina svědků nakonec začala trpět ztrátou paměti. Ne však Martin Láter, který si  stejně jako já trval na svém.  V mém případě nakonec zůstalo jen u  výhrůžek. Martinovi se ovšem rozhodli „domluvit“ po zlém.

A domluvili?

Jedné noci ho tyhle mlátičky stloukly palicemi, takže skončil s několikrát proraženou lebkou a naštípnutou páteří v nemocnici, ze které po čase vyšel už jako částečný invalida.

Přesto výpověď neodvolal?

Nejenže neodvolal, ale v plném rozsahu zopakoval před soudem. Jeho svědectví pak pomohlo dostat několik z těchto grázlů za mříže  a mostecká mafie tím utrpěla první citelnou ránu. Dovolím si položit řečnickou otázku: Kolik lidí s takovou dávkou odvahy a zásadovosti by se našlo?

To je tedy pravý důvod vašeho vystoupení?

Ano. Důvod je ten, že Martin Láter je takový, jaký je. A právě takovému člověku jsem před pár měsíci slíbil, že vystoupím na předvolebním mítinku strany, za kterou kandiduje. Kdybych tak neučinil, musela by mě do smrti hanba fackovat. Takže na této akci zahraji a na svém rozhodnutí nehodlám nic měnit.

Jaký by byl podle vás Martin Láter jako politik?

Já osobně bych mezi našimi politiky přesně takové typy osobností, jako je Martin Láter, vřele uvítal.

Nemohu v této souvislosti nevzpomenout porevoluční převlékače kabátů, kteří si za své tehdejší náhlé prozření dodnes užívají přízně veřejnosti a v předvolebních preferencích válcují ty ostatní. Pokud bych si měl vybrat, mně osobně jsou sympatičtější poctiví a čestní idealisté než ti náhle prozřivší převlékači.

Na internetu vás nazvali kvůli vašemu vystoupení „prodejnou děvkou“…

Všem, kteří mě ve svých internetových příspěvcích plných lásky k bližnímu svému nazývají  „prodejnou děvkou“ chci jen vzkázat: TOHLE NEDĚLÁM ZA PRACHY !!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!